Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Filipiinide julgeolekujõud on nädalaga tapnud 89 islamisti

-
31.05.2017
Laadime sisu...

Filipiinide julgeolekujõud on rohkem kui nädala kestnud lahingutes riigi lõunaosas Marawi linnas tapnud 89 islamisti, kuid mässulised avaldavad endiselt tugevat vastupanu, teatas armee kolmapäeval.

Lahingkopterid korraldasid kolmapäeva hommikul mitu raketirünnakut Marawi piirkondade vastu, kus mässulised end kohalike elanike seas peidavad.

Kokkupõrked puhkesid eelmise nädala teisipäeval, kui äärmusrühmituse Islamiriik musti lippe lehvitavad relvastatud mehed märatsesid Marawis vastuseks julgeolekujõudude katsele vahistada USA valitsuse kõige tagaotsitavamate terroristide nimekirjas olev filipiinlane.

Mässuliste juht Isnilon Hapilon põgenes, kuid arvatakse, et ta viibib endiselt Marawis, ütles relvajõudude kõneisik brigaadikindral Restituto Padilla kolmapäeval.

Padilla sõnul teevad relvajõud “väga positiivseid” samme lõpetamaks kriisi, mis on nõudnud ka 21 julgeolekujõudude võitleja ja 19 tsiviilisiku elu.

Relvajõudude kõneisik möönis, et mässulised kontrollivad umbes 10 protsenti linnast ning julgeolekujõud ilmselt kohtavad seal edasi liikudes üha tugevamat vastupanu.

AFP-BNS-UU

FOTO: AP/Scanpix – Filipiinide president Rodrigo Duterte lubab islamiterroristidele karmi vastust