Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

FOX News: kui Ukrainas on USA poolt rahastatavad biolaborid, mis saab siis, kui need venelaste kätte langevad

-
12.03.2022
Fox News
© Scanpix

Kui keegi oleks veel mõned päevad tagasi teatanud, et president Bideni administratsioon rahastab salajasi biolaboreid Ukrainas, siis ei oleks me seda mingil juhul uskunud. Kui oleks järgnenud jutt sellest, kuidas administratsioon mitte ainult ei rahasta salajasi biolaboreid Ukrainas, vaid et neil pole õnnestunud organiseerida ka laborite surmava sisu kaitsmist Ukraina sõja olukorras, siis oleksime pidanud seda täiesti hullumeelseks jutuks, ütleb Fox Newsi ajakirjanik Tucker Carlson oma kommentaaris.

Peaaegu kohe pärast Venemaa kallaletungi algust Ukrainale kirjutas USA Today vastulause neile, kes ei jätnut juttu Ukrainas asuvatest salajastest biolaboritest. Kui vaadata USA Today uudist („Fact check: False claim of US biolabs in Ukraine tied to Russian disinformation campaign“) tähelepanelikult, siis jääb silma, et nn faktikontrolli allikateks olid Ukraina valitsuse anonüümne ametnik ning Bideni välisministeeriumi ametnikud. Paraku ei paistnud neist ükski olevat sel teemal väga objektiivne, olgugi et kogu artikkel oli kirjutatud kindlas kõneviisis. „Venemaa teeb koostööd Hiinaga, et levitada väiteid USA laborite kohta Ukrainas,“ seisab artiklis. Seega, artikli sõnul on tegemist desinformatsiooniga. Ja võib-olla ongi. Nii olekski võinud see lugu sinnapaika jääda, kuid faktikontrollijad jätkasid oma tegevust. Natuke jäi mulje, nagu ei suudaks mõned inimesed lõpututest ametlikest selgitustest hoolimata Bideni administratsiooni uskuda. Nad justkui eelistasid Venemaa propagandat.

Jätsime asja sinnapaika, kuni 8. märtsini, mil toimus USA senati välissuhete komisjoni istung. Küsimustele vastas Victoria Nuland, üks Iraagi sõja mahitajatest. Praegu on Nuland Joe Bideni administratsiooni asevälisminister, kes vastutab ühtlasi ka Ukrainaga seotud teemade eest ja teab Ukraina kohta väga palju. Nuland vastas Florida senaator Marco Rubio küsimustele ja korraga esitas Rubio täiesti ootamatult küsimuse Ukraina biorelvade kohta. Väga kummaline küsimus, kui võtta arvesse, et biorelvade olemasolu Ukrainas ei ole ju mitte keegi kunagi tõenäoliseks pidanud. Kuid küsimusest veelgi ootamatum oli Nulandi vastus: „Ukrainas on olemas bioloogilised uurimisrajatised, mille puhul oleme praegu väga mures, kuna Vene väed võivad üritada saada need oma kontrolli alla. Seega teeme ukrainlastega koostööd, kuidas takistada sealse uurimismaterjali sattumist Vene vägede omandusse, juhul kui väed peaksid neile ligi pääsema.“

See tähendab, Ukrainas ikkagi on biolaborid, salajased biolaborid. Ja Nuland ei kinnita mitte ainult nende laborite olemasolu, vaid ka seda, et seal toodetav on nii ohtlik ja nii hirmutav, et selle materjali venelaste kätte langemise pärast tuleb olla väga murelik.

Niisiis, Victoria Nuland kinnitas senati avalikul istungil vande all, et venelaste desinformatsioon selles küsimuses, nende valed ja vandenõuteooriad on tegelikult tõsi. Lisaks võib Nulandi vastusest selgelt välja lugeda, et laborid on seotud sõjatööstusega. Aga miks rahastati selliseid laboreid Ukrainas ja miks ei suudetud kaitsta nende sisu enne venelaste rünnakut Ukrainale, mis oli USA luurele ju teada? Miks on olnud vaja selles osas valetada? Nuland omakorda kinnitas, et tegemist on venelastele väga omase võttega, süüdistada teisi selles, mida nad ise plaanivad teha.

Peatume korraks sellel väljaütlemisel. Juhul kui USA rahastas salajasi biolaboreid Ukrainas, aga tahtis seda avalikkuse eest varjata, siis võib-olla kasutati sama nippi – valetati selle kohta ning süüdistati seejärel Venemaad selle kohta valetamises. Teisisõnu, korraldati desinformatsiooni kampaania, millega väideti, et teine pool on korraldanud desinformatsiooni kampaania.

Ent veelgi enam. Venemaa välisministeeriumi kõneisik teatas, et Ukrainas tegeletakse surmavate patogeenide, nende hulgas katku ja antraksi väljatöötamisega. Kas see vastab tõele? Ilmselgelt ei usu me Venemaa juttu, aga selle konkreetse teema puhul ei olegi meil vaja venelasi uskuda. Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumil on olemas koduleht, millel on meediaklipp 2010. aastal toimunud biolabori avamisest Ukrainas. USA senaator Dick Lugar tervitas Interim Central Reference Laboratory avamist Odessas ja teatas, et seal hakatakse uurima ohtlikke patogeene, mida kasutavad bioterroristid

National Pulse on otsinud välja Ameerika riikliku teaduste akadeemia 2011. aasta raporti, milles on samuti kirjas, et Odessas asuv labor tegeleb „eriti ohtlike bioloogiliste patogeenide identifitseerimisega“. See tähendab – ja me ei kuule seda mitte esimest korda –, et ameeriklased rahastavad surmavate patogeenide loomist selleks, et neid uurida ja vältida inimeste nakatumist nendega.

USA Ukraina saatkonna kodulehel on viiteid mitmele projektile, mille raames on Ameerika ja Ukraina teadlased sellealast koostööd teinud. Kodulehel on terve hulk linke dokumentidele, mis kinnitavad ameeriklaste toetust biouuringutele Ukrainas, kuid huvitaval kombel ükski neist linkidest praegu enam ei tööta. Ja see on imelik. Tegemist on ju ikkagi USA valitsusega. Nad tegutsevad Ameerika kodanike nimel, aga meil ei ole enam ligipääsu valitsuse kodulehe andmetele.

Õnneks oli veebileht arhiveeritud ja mainitud dokumendid kinnitavad, et kaitseministeerium toetas rahaliselt Ukraina laboreid. Nii et tegemist on selge tõendusmaterjaliga. Ent isegi selle tõendusmaterjali valguses julges Pentagoni kõneisik John Kirby veel 9. märtsil väita: „Venelaste süüdistused on absurdsed. Need on naeruväärsed ja, nagu ütles minu iirlasest katoliiklik vanaisa, täielik udujutt. Selle taga ei ole mitte midagi. Tegemist on klassikalise vene propagandaga ja mina teie asemel ei raiskaks sellele mingit leheruumi … ei pööraks sellele tähelepanu.“ Ning lisas: „Me ei tegele bio- või keemiarelvade väljatöötamisega Ukrainas. Midagi sellist ei toimu.“

Aga terve hulk küsimusi jääb. Kui ameeriklased ei tegele nende relvade väljatöötamisega, siis miks nad seda rahavastavad või mida täpsemalt üldse rahastatakse? Fox Newsi järelepärimisele vastas USA välisministeerium väga hoolikalt koostatud sõnastuses nii: „USA kaitseministeerium ei oma ega juhi biolaboreid Ukrainas. Aseminister Nuland viitas oma ütluses Ukraina diagnostika ja biokaitse laboritele, kus ei toodeta biorelvi. Need institutsioonid tegelevad kogu riigis bioloogiliste ohtudega võitlemisega.“

Ent mida see kõik tähendab? Miks ei räägita meile täit tõtt? Kui need oleksid puhtalt kaitse-eesmärkidel loodud laborid, siis miks oli Victoria Nuland nii mures, et venelased võivad mõne sellise labori enda kätte saada?

Ameeriklased usuvad, et nende oma valitsus ei valeta neile. Ja kui seda tehaksegi, siis ei ole see vastuvõetav. Praegu oleme aga olukorras, kus tänu Joe Bideni administratsioonile on ohtlikud bioained ilma igasuguse kaitseta kaootilises sõjapiirkonnas. Ja inimestel on õigus küsida, kuidas midagi sellist juhtuda sai ning kelle vastutusel. Peame ootama, et keegi kongressis võtab selle asja uurimise alla, ent senikaua jääb meil vaid üle loota, et USA valitsusliikmete hulgas leidub ükski täiskasvanu, kes päriselt ka millestki hoolib ja olukorra kiiresti kontrolli alla võtab.

Allikas: Fox News