Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

G20 kohtumine näitas, et maailm ei taha kliimahüsteeriaga eriti kaasa minna

01.11.2021
Itaalia peaminister Mario Draghi avab G20 tippkohtumise.
© Scanpix

Juba mõnda aega tagasi oli näha, kuidas Greta Thunberg ajas maailma kliimahulluks, kuid kui majandusinimesed laua taha istusid, siis seal tõmbasid kõik reaalsusesse tagasi.

ÜRO peasekretär António Guterres ütles pühapäeval, et G20 tippkohtumine ei läinud kliimaeesmärkide osa piisavalt kaugele, kuid ta loodab endiselt riigijuhtidele, kes suunduvad Glasgow’sse COP26-le.

“Kuigi ma tervitan G20 pühendumist üleilmsetele lahendustele, lahkun ma Roomast täitumata jäänud lootustega, aga vähemalt ei ole nad maha maetud,” teatas Guterres Twitteris.

Briti peaminister Boris Johnson ärgitas Glasgow’sse ÜRO kliimatippkohtumisele kogunevaid maailmaliidreid leppima kokku süsihappegaasi emissiooni vähendamises, vastasel korral ei suudeta ohjeldamatut soojenemist vältida.

“Kui Glasgow (kliimakonverents) ebaõnnestub, kukub kogu see asi läbi,” ütles Johnson pressikonverentsil G20 tippkohtumise järel.

Asi paraku ongi selles, et kliimakonverents on rohkem jututuba kui on seda G20 kohtumine ja kuigi seal võivad tulla väga radikaalsed otsused, jäävadki need koos CO-ga õhku hõljuma.

Nüüd on oluline ka see, mida Hiina, Venemaa ja Saudi Araabia teevad või tegemata jätavad.

Maailma suurimate majanduste riigijuhid jõudsid pühapäeval kompromissile, et süsinikuneutraalsuseni jõutakse “sajandi keskpaigaks või selle paiku”. G20 riikide kahepäevasel tippkohtumisel saavutatud kompromiss annab tooni Glasgow’s algavale kliimakonverentsile.

Itaalia peaminister Mario Draghi lõpetas kahepäevase G20 riikide tippkohtumise öeldes, et on kliimamuutuse teemal saavutatuga rahul, kuid “seda tuleb pidada kõigest alguseks”.

Draghi märkis, et suurimate tööstusriikide juhid leppisid kokku eesmärgis piirata globaalne soojenemine 1,5 kraadiga Celsiuse järgi. Kohtumise lõppkommünikee suhtes kriitilistele kliimaaktivistidele ütles ta, et tulemus ei ole pelgalt tühi sõnamull. (AFP-AP-BNS-UU)