GALERII Soome iseseisvuspäeval peeti Helsingis maha mitu meeleavaldust

Maailm, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Soome iseseisvuspäeval.

Soome vabariik pidas läinud reedel oma sünnipäeva ning lisaks sellele, et presidendipaar kustus oma lossi ligi 1700 inimest, osales sellest veel rohkem inimesi tänavatel erinevatel meeleavaldustel. Ühes neist, mis oli ka kõige häälekam, nõuti punalippude all sotsialismi tagasi ning hüüti maha kapitalsimile, teises, kus osalesid enamasti rahvuslikult meelestatud mehepojad, sooviti tagasi turvalist Helsingit ning kolmandaks korraldati Eesti eeskujul tõrvikurongkäik.

Rahumeelne ja rahvuslik tõrvikurongkäik oli ka kõige rahvarohkem, kuigi seda püüti anarhistide ja punalippudega vehkivate räuskajate poolt segada. Skandaalita ei saadud ka presiendilossis, kus üks feministlik paar püüdis tähelepanu sellega, et paljastas pidulikul päeval pühas paigas oma rinnad.

Soome politsei pidas õhtu jooksul kinni 13 inimest, kellest enamik ka ööseks lahti lasti.

Soomes on on peaministriparteikd sotsiaaldemokraadid, kes võitsid viimatised valimised ülinapilt konservatiivsete põlissoomlaste ees. Viimased on aga oma populaarsust aina kasvatanud, sest rahvas pole võimuga rahul.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused