Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Gangsta`s Paradise: Rootsi kavatseb hakata oma vangide jaoks rentima vanglaid välismaal

-
29.08.2019
Hambuni relvis politseinikud tänavatel – Rootsi “uus normaalsus.”
© AFP/Scanpix

On juba võimatu varjata, et Rootsi heaoluühiskond upub kuritegevusse ja suur osa selles on massilisel sisserändel – see maa on muutumas nähtuseks “Gangsta`s Paradise”.

Soome MVLehti kirjutab sellest, et kuritegevuse all ägav Rootsi on asunud toetama Rootsi Demokraatide ettepanekut rentida vangide tarvis vanglaid väljaspool Rootsit, sest omad vanglad on täis. Vanglates ja kinnipidamiskohtades on puudu vähemalt tuhat kohta.

“2019. aasta suvi on Rootsis olnud tõeline kuritegude suvi. Rasketest kuritegudest teatatakse iga päev kogu Rootsis, eriti sisserändajatest tulvil Lõuna-Rootsi piirkondades ja Stockholmist,” kirjutab ajaleht. Üks viimastest uudistest teatab 31-aastase naise tapmisest tulistamises, kusjuures naisel oli sel hetkel süles väikelaps.

Juuli lõpuks oli Rootsis olnud üle 120 plahvatuse, mida on 45% rohkem kui aasta varem, Göteborgis on olnud sel suvel üle 100 relvastatud röövi, vahendab MV Lehti. Rootsi plahvatustest ja tulistamistest räägib pidevalt ka Eesti meedia.

Üha rohkem kurjategijaid mõistetakse Rootsis vangi, kuid kasvava vajaduse rahuldamiseks pole piisavalt vanglapinda. Alates aasta algusest on olukord ainult halvenenud, kogu Rootsi justiits- ja sotsiaalsüsteem on seetõttu viimse võimaluseni pingestatud.

Puudus on ka politseinikest, sest amet on raske ja ohtlik. Hiljuti algatati koguni kiire, 14-nädalane uute politseinike koolitus, mille teeb eriti ohtlikuks aga see, et sinna kaasatakse ka sisserändajad. Kuigi seda põhjendatakse vajadusega saada parem kontakt sisserändajatega, annab see kurjategijatel võimaluse sulanduda ka korrakaitsesse.

Nüüd teatatakse, et Rootsi demokraatide algatus lahendada vanglate puudus vanglateenuste sisseostmise kaudu on pälvinud teiste Rootsi parteide toetuse. TV4 saates räägiti, et mitmed erakonnad toetavad ideed vanglate üürimiseks välismaal.

Enne eelmise aasta valimisi tegid Rootsi Demokraadid ettepaneku, et Rootsi peaks otsima vanglakohti välismaalt, eelistatavalt riikidest, kus kulud on Rootsist madalamad. Toimetaja Janus Putkonen küsib, et kas see on uus Soome Nokia ja teeb ka mürgise vihje Eesti suunas, öeldes, et Balti riigid korjavad tavaliselt sellised pakkumised üles.

Allikas: MV Lehti