Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Gaza sõda Euroopas: Stockholmis nurjati rünnak Iisraeli saatkonnale

-
01.02.2024
Sündmuskohal.
© Scanpix

Moslemimigrante pungil täis Lääne-Euroopas kõmavad vastu juba paljud Kolmandas maailmas peetavad sõjad ning Araabia-Iisraeli sõda on selle eriti esile toonud.

Iisraeli saatkond Stockholmis oli rünnakukatse sihtmärgiks, teatas kolmapäeval juudiriigi suursaadik Ziv Nevo Kulman.

Rootsi politsei oli enne seda teatanud, et pommirühm hävitas saatkonna alal ohtliku objekti. Politsei ei täpsustanud, millise esemega oli tegemist.

“Saatkond teavitas meid kell 13.08 kohaliku aja järgi, et nad leidsid objekti, mida nad pidasid ohtlikuks,” ütles Stockholmi politsei esindaja Daniel Wikdahl uudisteagentuurile AFP.

Ümbruskond suleti ja sündmuskohale kutsuti pommirühm, mis otsustas objekti hävitada. “Objekt on pommirühma poolt hävitatud,” kinnitas Wikdahl.

Politsei on algatanud juurdluse, kuid Wikdahl keeldus käimasolevatele uurimistele viidates täpsustamast, mis objektiga oli tegu.

Rootsi tabloidid Expressen ja Aftonbladet teatasid tuvastamata allikatele viidates, et tegemist oli käsigranaadiga. Aftonbladet lisas, et ilmselt visati see üle saatkonda ümbritseva aia ja maandus hoone lähedal maapinnale.

“Täna tehti rünnakukatse Iisraeli Stockholmi saatkonna ja selle töötajate vastu,” ütles Iisraeli suursaadik Kulman. “Terror meid ei hirmuta,” lisas ta. (AFP-BNS)