Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Geert Wilders: Soovin, et ka 100 aasta pärast oleks Holland endiselt vaba maa

-
14.02.2017
Laadime sisu...

Pühapäeval andis Hollandi telekanalile WNL täispika intervjuu Hollandi Vabaduspartei (PVV) liider Geert Wilders. Tegemist oli küllaltki eksklusiivse intervjuuga, kuna Wilders ei anna just sageli pikki intervjuusid.

Lisaks on nüüdseks käivitunud 15. märtsil toimuvate Hollandi parlamendi alamkoja (Tweede Kamer) valimiste kampaania ja tegemist oli Wildersi esimese pika intervjuuga selle kampaania käigus. Veebruarikuiste küsitluste kohaselt on Vabaduspartei võtnud sisse juhtpositsiooni. Hetkeseisuga võtaksid nad 150-kohalises parlamendis juba kuni 30 kohta.

Vabaduspartei valimisprogramm on tekitanud elavat diskussiooni, sest Wilders on lubanud valitsusse pääsedes Hollandi deislamiseerida – keelata koraani, sulgeda mošeed ja lõpetada asüülitaotlejate ning migrantide vastuvõtmise moslemiriikidest. Peale selle on Wilders lubanud viia Hollandi välja Euroopa Liidust.

Intervjuus selgitas Wilders, kui keerulisse olukorda on Holland sattunud riiki valguvate moslemist immigrantide tõttu. Need on enamasti inimesed, kes ei soovi integreeruda ja kes ei austa Euroopa ning Hollandi traditsioone ja kultuuri. Paljud hollandlased ei tunne end enam turvaliselt ja on mures. Wilders luges ette kirja ühelt naisterahvalt, kes töötab ühes Rotterdami koolis. Naise sõnul pakutakse koolisööklas ainult halal-toitu, pidulike sündmuste puhul ei lubata enam naisterahvastest pilti teha, kooli personali üritustel on keelatud alkohol, pearätik on ülimalt tavaline riietusese ja lapsevanemate jaoks on eraldi ruumis valmis pandud koraan. Wildersi sõnul on selline asi täiesti vastuvõetamatu. Sest on ju absurdne, et mõnel pool Hollandis ei ole enam võimalik panna avalikus kohas üles jõulupuud või  tähistada lihavõtteid. Nagu ta ütles: „See ei ole enam meie Holland. Meie Hollandil on oma traditsioonid, oma kultuur, ja islam siia ei kuulu.“

Üks moodus Hollandi deislamiseerimiseks on Wildersi meelest koraani keelustamine. Intervjuus WNL-ile võrdles Wilders koraani Hitleri „Mein Kampfiga“, ehkki Wildersi meelest on koraan veel antisemiitlikum ja vägivaldsem kui „Mein Kampf“. Ta leiab, et koraani keelamiseks tuleks kasutada sama süsteemi. Inimeste kodudest keegi seda ära korjama ei hakka, kuid koraani müük ja levitamine Hollandis tuleks keelata ning selle kasutamine võiks olla lubatud ainult akadeemilise uurimuse eesmärgil. Teine vajalik samm on sulgeda mošeed, et saada lahti kohtadest, mis levitavad avalikult islamiideoloogiat. Sest islamiideoloogia levitamine Euroopas toimub üha aktiivsemalt. Wilders toob näitena Amsterdami ülikoolis läbiviidud uuringu, mille tulemuste kohaselt on 10% Hollandis elavatest moslemitest (kokku umbes 100 000 inimest) valmis kasutama vägivalda.

Wilders usub, et Euroopa rahvad ei taha enam immigratsiooni jätkumist ja soovivad ise otsustada, kes nende koju saabub. Wilders soovib taastada Hollandis piirikontrolli, jälgida piiri droonidega ja jätta alles 4 piiriületuspunkti.

Geert Wilders on elanud juba 12 aastat 24/7 turvameeste kaitse all, kuna teda on korduvalt ähvardatud tappa. Intervjueerija küsimusele, kuidas suudab Wilders sellise pideva surve all vastu pidada, vastas Wilders, et tema selja taga seisab alati tema naine, kuid tema kõige suuremaks motivatsiooniks on usk sellesse, mida ta teeb. Ta peab oma missiooniks seista Hollandi eest, selle eest, et Holland jääks vabaks maaks ja saaks säilitada oma näo, oma traditsioonid, oma kultuuri. „See hoiab mind tegusana. Soov, et Holland ka 100 aasta pärast oleks endiselt Holland ja vaba maa. See aitab mul iga päev jälle jalule tõusta,“ ütles Wilders.

Praegused parlamendiparteid (vt ülevaade UU 02.02.17) on kõik välistanud koostöö PVV-ga. Peaminister Rutte sõnul on VVD ja PVV ühise valitsuses võimalus null. Wilders siiski Rutte juttu ei usu. „Kui usuksin Rutte sõnu, siis oleksin ilmselt ainuke hollandlane, kes teda veel usub,“ ironiseeris Wilders. Ta ei tee endale muidugi illusioone ja teab, et paljud parteid tõepoolest PVV-ga meelsamini koostööd ei teeks, kuid sellest hoolimata arvab ta, et kui valijad peaksid andma PVV-le parlamendis üle kolmekümne koha, siis ei jää teistel muud üle, kui teha Wildersiga koostööd. „Seda kahel põhjusel,“ selgitas Wilders. „Esiteks ei ole võimalik niisama lihtsalt ignoreerida 2,5 miljoni valija häält ja teiseks, juhul kui valijad annavad PVV-le palju kohti, oleks ilma PVV-ta koalitsiooniks vaja kaasata liiga paljusid väikeseid parteisid, kelle vaated on väga erinevad ja selline koalitsioon ei püsiks kuigi kaua.“ Möödunud nädalal pandi lukku valimistel kandideerivate parteide nimekiri ja kokku kandideerib 28 parteid, seega on suur tõenäosus, et parlamendis saab seekord olema rohkem kui kuus suuremat parteid.

Wilders kritiseeris intervjuus teravalt eliiti – aastaid võimul püsinud poliitikuid, aga ka oma mullis elavaid ajakirjanikke jt, kellel ei ole mingit aimu sellest, millega seisavad silmitsi tavalised inimesed. Eliidil puudub igasugune kontakt reaalsusega. Nad ei tea ja neid ei huvita, et suur osa inimesi ei soovi oma linnakestesse tuhandeid uusi immigrante, kellele antakse tasuta elukoht ning makstakse heldeid sotsiaaltoetusi.

Wildersi teine oluline valimislubadus on viia Holland välja Euroopa Liidust. Kriitikute sõnul läheb see Hollandile kalliks maksma. Wilders viitab aga oma vastuses Brexitile ja sellele, kuidas suur osa Brexiti-eelsetest hirmutavatest ennustuste täide läinud ei ole. Vastupidi, Suurbritannia majandus on hakanud hoopis kasvama.

Kuid eelseisvate parlamendivalimiste puhul on Wildersi arvates siiski kõige olulisem teema hollandlaste usaldus oma poliitikute vastu. Ja see usaldus on praegu kadunud. Liiga palju on antud katteta lubadusi. Seetõttu ei ole PVV valimislubaduste nimekiri seekord kuigi pikk, lisaks piiride sulgemisele ja Hollandi deislamiseerimisele lubab Wilders, et kõik raha, mis Holland on siiani maksnud kellelegi teisele– Kreekale, Brüsselile, asüülitaotlejatele – jääb nüüd Hollandisse ja seda kasutatakse hollandlaste heaolu parandamiseks. „Rutte andis meie riigi ära, jagas meie raha laiali, andis ära meie riigi ukse võtme; mina tahan seda kõike Hollandile tagasi,“ ütles Wilders.

Allikas: WNL (tõlkinud Triin van Doorslaer)

Seotud lood: Kas valimised Hollandis toovad kaasa Hollandi deislamiseerimise ja Nexiti?

FOTO: AP/Scanpix – Wilders kohtumas valijatega