Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Globalism praktikas: leedukad käivad võõrsil migrante päästmas, endal need koduski kaelas

-
04.05.2022
Frontex Lesbose saare lähedal Vahemeres.
© Scanpix

Leedu vaevleb juba mõnda aega hübriidsõja käes, aga saadab oma spetsialistid Vahemerele, kus “oluline tegevus on inimeste otsimine ja päästmine”.

Leedu piirivalvurid ei lasknud teisipäeval üle piiri 46 ebaseaduslikku migranti, kes üritasid Valgevenest Leetu tulla, teatas piirivalve kolmapäeval. Esmaspäeval takistati piiriületust kolmel migrandil, pühapäeval kaheksal, laupäeval 11-l, reedel 8-l, neljapäeval 10-l ja eelmisel kolmapäeval 16-l.

Valgevenest tulevad migrandid ei ole juba kaheksa päeva järjest üritanud ebaseaduslikult Lätti siseneda ning esmaspäeval ei lasknud Poola piirivalvurid sisse 48 migranti. Kokku ei ole piirivalve tänavu Valgevenest Leetu lubanud 1535 ebaseaduslikku migranti.

Alates mullu 3. augustist, mil Leedu piirivalvurid said õiguse Valgevenest välismaalasi keelatud kohtades riiki mitte lubada, pole Leetu pääsenud 8106 migranti. Eelmisel suvel tuli Leetu üle 4200 ebaseadusliku migrandi.

Samas on leedukad “päästmas” vahemere migrante.Leedu piirivalve kiirkaatri Boomeranger 1100 meeskond asus teele Itaalia Vahemere ranniku lähedal toimuvale rahvusvahelisele operatsioonile, teatas kolmapäeval ametkond.

Rahvusvahelist operatsiooni Themis 2022 korraldab Euroopa Liidu piiriagentuur Frontex. Selle eesmärk on aidata Itaalial valvata Vahemere keskosas piiri, võidelda ebaseadusliku rändega ning takistada kuritegelike rühmituste liikmete ja terrorismiga seotud isikute Euroopa Liitu jõudmist. Sellise operatsiooni oluline tegevus on inimeste otsimine ja päästmine.

18 piirivalveametnikku ja teenistuspaat hakkavad paiknema Pantelleria saarel Sitsiilia ja Tuneesia vahel. Nad jäävad Itaaliasse teenima neljaks kuuks. Operatsiooni kaks koordinaatorit suunduvad Rooma rahvusvahelisse koordinatsioonikeskusesse.

Esimene meeskond lendab Itaaliasse 15. mail ning teenistuspaat toimetatakse mööda maismaad Itaaliasse ja sealt meritsi edasi tegevuspiirkonda.

Leedu piirivalvekaatri meeskond osaleb FRONTEX-i operatsioonil Themis neljandat korda.

Piirivalvurid osalesid oma laevadega ka operatsioonil FRONTEX Poseidon 2018. See toimus Kreeka Lesbose saarel.

Selliste operatsioonide käigus on Leedu piirivalve peamised ülesanded seadusvastase rände ohjeldamine, otsingu- ja päästeoperatsioonid, keskkonnareostuse tõkestamine ning kalastuseeskirjade täitmise kontroll. (BNS)