Google, Facebook ja Twitter peavad lõpetama valikulise tsenseerimise

Maailm,
- Updated
©REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File
A man poses with a magnifier in front of a Facebook logo on display in this illustration taken in Sarajevo

USAs internetiteenuse pakkujaid reguleeriv Föderaalne Kommunikatsioonikomitee (FCC) võttis möödunud aasta detsembris vastu otsuse, millega kaotati võrguneutraalsus. Võrguneutraalsuse põhimõte kohaselt on kõik internetiteenusepakkujad kohustatud kohtlema kogu internetiliiklust võrdselt.

Võrguneutraalsuse tühistanud korraldus näeb ette, et teenusepakkujad avalikustavad oma blokeerimised ja sisu tsenseerimised. Intervjuus Breitbartile ütles Esindajatekoja liige Marsha Blackburn, et Kongress peaks võtma arutluse alla samasuguse nõude kehtestamise ka sotsiaalmeediaplatvormidele nagu Facebook, Twitter ja Google.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

FCC vabariiklasest juht Ajit Pai sõnul ei soodustanud võrguneutraalsuse reeglid innovatsiooni ja investeeringuid.

Ehkki võrguneutraalsuse põhimõte võib kõlada õiglaselt, on nii FCC kui ka Breitbart News väitnud, et hoolimata varasemalt kehtinud võrguneutraalsusest on nii Facebook kui ka Google tegelenud interneti sisu tsenseerimisega, seda peamiselt konservatiivsete ja alternatiivsete kanalite lämmatamiseks ja kujutavad endast tegelikult suuremat ohtu sõnavabadusele kui internetiteenusepakkujad. Näiteks nimetas Pai ühe näitena esindajatekoja liikme Marsha Blackburni (R-TN) tsenseerimist, kui Twitter blokeeris tema elupooldava (pro-life) üleskutse, nimetades seda „vihaõhutavaks“.

Sellega seoses kutsus üks maailma suurimaid telekommunikatsiooniettevõtteid, AT&T, hiljuti USA Kongressi üles võtma vastu interneti õigusi puudutavat seadust. AT&T tegevjuht Randall Stephenson saatis riigi suurimatele päevalehtedele teate, milles kirjutas, et USA Kongress peab tegutsema ja võtma vastu seaduse, mis „kehtiks kõigile internetiettevõtetele, garanteeriks erapooletuse, läbinähtavuse, avatuse, mitte-diskrimineerimise ja kaitseks kõiki inerneti kasutajaid.“

„Nemad võivad blokeerida kampaaniavideoid ja nad saavad blokeerida Paid, kuid nad ei blokeeri interneti seksiäri?“ kommenteeris Marsha Blackburn. „Need ettevõtted tahavad kontrollida kõike, mida sa mõtled, mida sa loed, tegelevad eelistamisega – vaadake ainult, kuidas Google paneb paika eelistused otsingutes.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused