Haagi linnapea Pauline Krikke pidi omal nahal läbi kogema no-go-tsooni ohtlikkust

Haagi linnapea Pauline KrikkeHaagi linnapea Pauline Krikke

Haagi linnapea Pauline Krikke langes selle kuu alguses röövi ohvriks omaenda linna probleemses linnaosas. Ta üritas juhtumit meedia eest varjata, kuid pidi lõpuks selle telekanalile RTL üles tunnistama.

Röövimine leidis aset kurikuulsas Schilderswijki linnajaos kell 21.15. Krikke seisis trammipeatuses, kui üks mees haaras kaasa tema õlakoti.

Linnapea sõnul juhtus see kõik välgukiirusel. Avalduses kirjutas ta, et nägi röövijat veel ainult hetkeks. “Ma proovisin kurjategijale järele minna, kuid too oli kiiresti läinud ja ma teavitasin sellest politseid,” ütles Krikke. Ta usub, et juhtum ei olnud isiklikult tema vastu suunatud. “Ma olin valel ajal vales kohas.”

Pauline Krikke soovis esialgu röövi salajas hoida. Politsei saatis kohe pärast röövimist välja pressiteate, kuid linnapea nime seal ei mainitud. Hiljem avastas RTL Nieuws, et tegu oli Haagi linnapeaga, kes on linna tutvustanud avatud kohana, kuhu võiks ettevõtlus tulla, ja tõi juhtumi avalikkuse ette.

Linnapea tunnistas, et oli rünnakust väga šokeeritud, kuid ei kavatse ka edaspidi vaid ametiautoga ringi sõita, lubades jätkuvalt Haagis palju jalgsi ringi jalutada. “Ma jätkasin seda ka kohe pärast vahejuhtumit, mis aitas mul seda halba mälestust kiiremini unustada.”

Haagi äärelinnad on asustatud peamiselt sisserändajatega ja neis on lisaks suurele kuritegevusele täheldatud Islamiriigi toetajate aktiivset tegutsemist. Schilderswijki peetakse eriti probleemseks alaks, radikaalsete immigrantide kolooniaks ja niinimetatud no-go-tsooniks. Politsei jälgib pidevalt seda piirkonda helikopteritelt ja muude vahenditega.

Allikad: NOS, kansalainen.fi

Kommentaarid