Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hädine Macron saatis kollavestide vastu välja sõjaväe

-
24.03.2019
Protestijad vihase presidendi Emmanuelle Macroni pildiga
© AFP/Scanpix

Prantsusmaal protestivad juba 19. nädalavahetust järjest kollased vestid (gilets jaunes), kuid esimest korda on tänavatele korda pidama saadetud ka sõdurid. Mõnede kinnitamata andmete kohaselt on neile antud ka käsk avada vajadusel protestijate pihta tuli.

Breitbart vahendab viitega Le Point’le, et sõdurid valvavad valitsusasutusi ja teisi eriti haavtavaid piirkondi, nad ei ole ilmselt otseselt seotud tavapärase korrakaitsetööga, kuid nende täpse rolli kohta on edastatud väga vähe teavet.

Sõdurite tänavatele toomine on seotud möödunud laupäeval aset leidnud vägivallaga, ühtlasi on Macroni valitsus otsustanud sulgeda protestijatele Champs-Elysées ja mitmete teiste Prantsuse linnade keskused. Valitsuse otsust on palju kritiseeritud ja konservatiivse partei Les Republicans liige Bruno Retailleau nimetas seda saatuslikuks otsuseks.

„Tegemist on pöördepunktiga, tegemist on peamiselt läbikukkumisega! Ma ei tea, kas riik kasutas armee abi ka 1968. aastal, ma ei mäleta küll, kuid sõdurite kaasamine, isegi kui seda tehakse kõigest passiivses vormis hoonete kaitsmiseks, on äärmiselt ohtlik,“ ütles ta.

„Sõdureid ei ole õpetatud tegutsema korrakaitsjatena. Neid on õpetatud võitlema, tapma ja kahjutuks tegema. Selline otsus on äärmiselt taunitav.“

Armee kõneisik kolonel Guillaume Thomas avaldas samuti arvamust, et sõdureid ei peaks tänavatele tooma ning nad peaksid jätkama oma tegevust terrorismivastasel operatsioonil. „Sõduritel puudub korraloomiseks vastav väljaõpe ja varustus,“ ütles ta.

Meedias ja mujal on tuntud muret selle üle, et sõdurid võivad avada vägivaldsete protestijate pihta tule. Kolonel Thomas kinnitas, et seda ei ole vaja kara, kuna suure tõenäosusega ei puutu sõdurid protestijatega otseselt kokku, kuid tunnistas, et kui sõdurid peaksid sattuma ohtlikku olukorda, siis reageerivad nad väljaõpetatud võitlejatele kohaselt.

Kollased vestid protesteerivad Prantsusmaa tänavatel juba 19. nädalavahetust järjest. Selle aja jooksul on nad rünnanud ka presidendipaleed ja president Macroni evakueerimiseks hoitakse pideval lennuvalmis helikopterit.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer