Hävitamiskultuuri ja avaliku vaba debati puudumise eest hoiatavad juba isegi liberaalsed loomeinimesed

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Läänes levib koos rassirahutustega hävitamiskultuur. Pilt on illustratiivne.

Liberaalsed kirjanikud, professorid ja aktivistid on koostanud avaliku kirja, milles kutsuvad üles peatama nn hävitamiskultuuri. Kirjale andsid oma allkirja näiteks „Harry Potteri“ autor J.K. Rowling, kirjanik Margaret Atwood, poliitiline aktivist Noam Chomsy, New York Times arvamustoimetaja Bari Weiss ja veel enam kui 100 tuntud inimest. Kiri avaldati teisipäeval Harper’s Magazine’is ja selle pealkiri kõlas „Kiri õiglusest ja avatud debatist“ („A Letter on Justice and Open Debate“).

Kiri algab nii: „Meie kultuuriasutused seisavad silmitsi kohtumõistmise hetkega. Võimsad protestiaktsioonid rassilise ja sotsiaalse õigluse eest on toonud kaasa hilinenud nõudmised politseireformiks ning laialdased üleskutsed suurema võrdsuse ning kaasamise saavutamiseks meie ühiskonnas, kõrghariduses, ajakirjanduses, filantroopias ja kunstis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid see oluline tähelepanek on toonud intensiivselt esile uued moraalsed hoiakud ning poliitilised tõekspidamised, mille kaudu õõnestatakse ideoloogilise konformsuse nimel meie norme, mis toetavad avalikku debatti ja leplikkust erinevuste suhtes. Ning ehkki me toetame igati esimest, avaldame me protesti teise vastu.“

Ehkki kirjas nimetatakse president Donald Trumpi ohuks demokraatiale, hoiatatakse selles ka vastupanuliikumise kapseldumise eest omaenda dogmade ja sunduste mulli ning viidatakse mõlemalt poolt levivale sallimatuse õhkkonnale.

Kirjas öeldakse, et liberaalse ühiskonna aluseks olev ideede ja teabe vaba vahetamine on sattunud igapäevaselt üha suurema löögi alla. Eriti murettekitavaks peetakse seda, et institutsionaalsed juhid määravad kiirustades ja kahjude korvamise paanikas ebaproportsionaalseid karistusi, selle asemel, et tegeleda reformidega. „Kirjanikud, kunstnikud ja ajakirjaniku juba maksavad selle eest lõivu, nad ei julge riskida ning kardavad konsensusest kõrvale kaldumisel või piisava innukuse puudumisel  jääda ilma oma elatise teenimise võimalustest.“

Kirjas öeldakse, et avalikku debatti takistav rõhuv õhkkond kahjustab paljuski just inimesi, kellel puudub võim ning see muudab demokraatliku osalemise kõigile inimestele keerulisemaks. „Me peame säilitama võimaluse heausklikeks debattideks ilma, et neil oleks otsesed professionaalsed tagajärjed. Kui me ei kaitse kõige tähtsamat asja, millest meie töö sõltub, siis ei ole meil mõtet oodata ka seda, et avalikkus või riik kaitseb meid.“

J.K. Rowling sattus hiljuti sotsiaalmeedias massilise rünnaku alla, kuna julges kaitsta bioloogise soo kontseptsiooni. Selle eest nimetati teda transfoobseks.

Allikas: Fox News

11 commentsOn Hävitamiskultuuri ja avaliku vaba debati puudumise eest hoiatavad juba isegi liberaalsed loomeinimesed

 • Avatar

  Matteuse evangeelium 24:7 Sest rahvas tõuseb rahva vastu ja kuningriik kuningriigi
  vastu ja on näljahädasid ja paiguti on maavärinaid.
  8 See kõik on aga sünnitusvalude algus.
  9 Siis antakse teid ahistusse ja teid tapetakse ja te saate
  kõigi rahvaste vihaaluseks minu nime pärast.
  10 Ja siis pahandavad paljud ja reedavad üksteist ja
  vihkavad üksteist.
  11 Ja palju valeprohveteid tõuseb ja need eksitavad paljusid.
  12 Ja kui ülekohus võtab võimust, jahtub paljude armastus.
  13 Aga kes peab vastu lõpuni, see pääseb.
  14 Ja seda Kuningriigi evangeeliumi kuulutatakse kogu
  ilmamaale, tunnistuseks kõigile rahvastele, ja siis tuleb lõpp.
  15 Kui te siis näete pühakojas seisvat hävituse koletist,
  millest prohvet Taaniel on rääkinud – lugeja mõtelgu sellele!

  • Jüri Kukk

   AUSTATUD KOMMENTAATOR “INIMKONNALE”! PALUN ÄRGE POSTITAGE KOMMENTAARIUMI VÄLJAVÕTTEID PIIBLIST – MITTE ET MEIL OLEKS MIDAGI PÜHAKIRJA VASTU, VAID SEE POLE LIHTSALT KOHT, KUS SEDA TUTVUSTADA. JÄTKEM KOMMENTAARIUM SEISUKOHAVÕTTUDE JA VÄITLUSTE TARVIS, MITTE RELIGIOOSSETE ÕPETUSTE LEVITAMISEKS. TOIMETUS.

 • Avatar
  Ants Jürman

  Kui ebameeldivate faktide kustutamisega silma paistev UU alljärgnevat järjekordselt ära ei kustuta, siis võib loota, et debatt on veel võimalik.
  UU jaoks algab ajalugu mitte varem kui XX sajandi algusega, ülejaanud tuleks lihtsalt ära unustada. UU jaoks ei vääri loomulikult mingit kriitikat teiste hulgas näiteks
  -Kartaago hävitamine Rooma poolt III Puunia sõjas koos sinna pärastise soola külvamisega II saj. ekr.
  -saarlaste (karjalaste?) rüüsteretk üle mere koos Sigtuna hävitamisega XXII saj lõpus
  -konkistadoor Cortezi poolt XV saj lõpus alanud Ameerika mandri koloniseerimine selle käigus toimunud põlisasukate hävitamise ning epideemia levitamisega järgneva viie sajandi jooksul. Tapeti ja epideemiate levitamisega hävitati rohkem inimesi kui seda suutsid Hitler, Dzugasvili ning Mao kõik kokku XX sajandil
  -12 miljoni Aafrika neegri vedamine orjusse üle Atlandi ookeani kuni XIX saj. keskpaigani
  -Viljandi kütipolgu mõnekümne haavatu tääkide ja püssipäradega surmamine Joala väljal 29.november 1918 keiserliku Saksamaa sõdurite poolt
  Kallutatuse põhimõtteist lähtudes aga antakse hävitav hinnang
  -Tsingis Khaani sõjaretkeile Mongooliast lääne suunas (Hiina alistamine on Lääne kultuuris kui progressivne sündmus, sama puudutab ka Hongkongi ja Macaod)
  -Vene kodusõda aastail 1917-1992, kus 14 Euroopa riiki ei saanud enamlastest jagu ja olid lõpuks NSVL- tunnustama (isegi USA aastal 1933).
  -Martin Luther Kingi poolt 1963 korraldatud miljoni mehe rahumeelne marss tema hilisema tapmisega rassisti(de) poolt ei panda küll terrorismi lahtrisse, aga vaikitakse lihtsalt maha nagupaljud muudki ajaloo käiku pööranud sündmused.
  Ma ei leia, et igasuguse ülekohtu eest (millegipärast mõne arvates MRP salaprotokollide pärast peab,aga II MS järgse euroopa ümberjagamise (Jalta, Potsdam) eest liitlaste vahel ei pea) tuleks vabandada, aga tendentslik ajaloo esitamine viib sellise relvitu hävitustegevuseni küll.

 • Avatar

  See J.K. Rowling on muideks Guantanamo inimõiguste lastelaagri klientide üks lemmikuimaid kirjanikke. ja seda islamistidest terroristidest ja muu Koraani lugeva kontingendi seas. Sellest oli lausa artikkel.

  Alguses nad naeravad su üle, siis võitlevad vastu, ning siis tuleb võit.

  Kui inimesed kasvõi natukene uuriks omnipresenc tähendust, saaks aru kogu elava ühtsusest, siis me leiaks ennast palju paremas, inimlikus mõttes ja mõistes paremas maailmas. Senikauaks nautige liberaalset demokraatiat kuradima exportöörid!

 • Avatar

  Kultuuriinimesed on alati olnud bolsevismi tankistideks. Hiljem kui “võim” käes lastakse alles hiljutised liitlased /kunstiinimesed/ lihtsalt maha kui nad ei suuda kohaneda uute “vooludega” – heal juhul saadeti Siberisse. Aga kuna enamus kunstiinimesi on lihtalt elukauged “lillekesed” siis ärkamine tuleb alati liiga hilja ja valuliselt. Hetkel vist mõnedele on hakanud oma tankisti roll kohale jõudma ja üritatakse päästa mis päästa annab – tapalavale ju minna ei soovi. Uuema aja “neo-bolsevikud” (Eesti kontekstis siis sotsid-refid) on aastakümneid oma ideeliste eelkäijate (Lenin-Trotski) ja suunanäitajate praktikat ka ellu rakendanud. Meenutage kui paljud – muidu toredad kunstiinimesed /sportlastest parem üldse ei räägi/ poliitikasse minnes on just kui ära pööranud ja nii nad võitlevadki oma EU abirahade ja “boonuste” nimel sest midagi muud nad ju ei oska enam… Muideks – käib ka paljude nn “teaduseinimeste” kohta – kui “õhk on väljas” siis poliitikasse ikka pinssi saama võib minna ja oma näilist autoriteeti parseldada.

  • Avatar

   Bolshe-palju. See tuleb ju demokraatiast! Trotsky, uuri natuke sellist härrat ja suguvõsa nagu Kristol, neoconnade isa. USA mõlemas, nii demokrattide kui vabariiklaste adminnis on tolle poeg, kes haldas Weekly Standardit, sees, ning mõlemad ussitasid sõdu, mis on peaaegu algpõhjus kogu sellele immigrantide voole. Lenini kohta ei oska midagi halba öelda, sest tema oli üllas. Vähemalt kuulu järgi. Vanaema rääkis, kuidas kõik nutma puhkesid, kui too mees suri. Võibollah oli see hoopis Stalin. Mul vanavanaema siberis Vorkutas trippimas käind ja tagasi tulnud, suri siinsamas toas, kus ma praegu kirjutan, üks vanaisa vend oli nõuka poolel Luki all, sai haavata, tuli tagasi ja oli poiste kehkaõps, teine oli SS-is. Kusjuures ei pidanud selle eest vangis olema. Mingi aastakäikude süsteem oli. Ja nüüd, ma olen kindel, peaaegu, et kui läheks sõjaks Venemaaga, siis enamik tõmbaks siit riigist lesta ja laseks “Sinimägedes” võidelda noortel tuhhi täis ja julgematel oma põgenemise viimse hetkeni, kui mitte enam, ehk välismaalt eksiilist siinseid vägesid juhtima ei tahaks asuda. Eestlane-võitleb USA eest USA huvide eest Eesti nimel eestlaste kätega viimse eestlaseni.

   • Avatar

    Kogu aeg mingi sõda Venemaaga. Kas Venemaa hävitab praegu õhtumaist kultuuri? Kas Venemaa märatseb ja röövib üle Euroopa ja USA? Kas Venemaa sunnib peale massiimmigratsiooni? Kas Venemaa toetab kõiksugu perverssuste lastele propageerimist? No ei ole ju. Sõda juba käib, ammu, aga vaenlane ei ole Venemaa ja kes sellest aru ei ole saanud, on nagunii liiga loll, et tema elul mõtet oleks.

   • Avatar
    Henri Ollevalaja

    Although Lenin is described as a “Russian,” in fact he was a mixture of various nationalities. It is likely that he was one-quarter Russian, one-quarter German, one-quarter Jewish and at least one-quarter Kalmuck (Mongol), which accounts for his Mongol appearance. Various authorities allege that his wife, Nadezhda Krupskaya was a Jewess and that her family spoke Yiddish in the home. http://www.heretical.com/miscellx/bolshies.html

    Lenini tsitaat: “Me ei tohi end oma võitluses lasta takistada põhimõtetest. Me peame valmis olema kasutama ükskõik missuguseid võtteid, valesid, ebaseaduslikke meetodeid ja kavalust … Kui töölised ja talupojad ei võta omaks sotsialismi, siis ei ole mõtet kasutada sõnu, tuleb kasutada vägivalda … Kui me kommunismi teostamise nimel peaksime hävitama kas või 9/10 elanikkonnast, siis me ei kõhkle seda tegemast. Parem on hävitada 100 süütut, kui lasta pääseda ühel süüdlasel.(!)…Vägivald on möödapääsematu ja vajalik!”
    http://viisnurga-varjus.blogspot.com/

    Juudid kardavad kohut ja kättemaksu enda poolt teostatud genotsiidis Venemaa ja Ida-Euroopa valge rahvuse vastu.
    Venelaste silmad ka avanevad, olid ju nemadki juutide poolt korraldatud genotsiidi üks suuremaid ohvreid.
    GULAG oli juutide rajatud ning valitsetud organisatsioon. NSVL Paranduslike Töölaagrite Peavalitsuse (GULAG) juhtkond koosnes 1936. aastal üheksast inimesest (Berman, Firin, Kogan, Finkelštein, Pogrebinski, Sabo, Bolin, Serpuhovski, Mezner), kes kõik eranditult olid juudi rahvusest – seega oli kogu hiiglaslik GULAG ainult juutide juhtida.

    Kommunistlik terror ja juudid venemaal
    Miks ei saa olla kommunism võrdne holokaustiga.
    Aprillis 1918 kirjutas Lenin artiklis „Nõukogude võimu järjekordsed ülesanded“: „Meie reziim on liiga leebe!“
    Lenini meelest venelane ei kõlvanutki terrorit teostama, olevat liialt heatahtlik.Ta eelistas juute.Mõistagi ühinesid temaga üksnes kõige kõlvatumad, raevukamad ja fanaatilisemad juudid.Asjaolust, et Lenini meelest olid juudid „revolutsioonilises võitluses“ tunduvalt tõhusamad, tegi Stalin riikliku saladuse, kuigi Maria Uljanova oli mõni aasta pärast Lenini surma tahtnud selle avalikustada.Lenini õde oli arvanud, et see võinuks kasu tuua võitluses antisemitismi vastu.(„Dagens Nyheter“ 15. Veebruar 1995.) Tšekaa aseesimees Martõn Lacis (õieti Sudrabs) kirjutas oma raamatus „Tšekaa võitlus kontrrevolutsiooni vastu“(Moskva, 1921, lk 8): „Meie, israeliidid, peame tulevikuühiskonna rajama lakkamatule hirmule.“
    Leninil oli juba 1918. Aastal õnnestunud kommunismi poole võita 1 400 000 juuti, kellest enamik töötas tšekaas.Neile oli antud vaba voli.Hiljem kirjutas Lenin“Need juudi elemendid mobiliseeriti sabotööride vastu.Nõnda õnnestus neil revolutsioon kriitilisest seisust päästa.“(Todor Ditšev, „Jube konspiratsioon“. Moskva, 1994. Lk 40-41)
    Nõukogude võim kuulus niisiis juutidele.Kui kord Leninile teatati, et ühes komisjonis pole ühtegi juuti ärritus ta:“ Mitte ühtki juuti? See ei kõlba kuhugi!“(Platnov, „Vene rahva ajalugu XX sajandil“, I osa, Moskva, 1997. Lk. 519).
    Juhtiva Nõukogude funktsionääri Lazar Kaganovitši väitel nõudnud Lenin, et igas nõukogude asutuses oleks vähemalt üks ülema asetäitja juut, kui pole võimalik juuti ülemaks määrata.)Tšujev, „ Nõnda kõneles Kaganovitš“.Moskva, 1992.lk.100.)

    26 juulil 1918 andis Lenin korralduse laiendada „revolutsioonilist terrorit“.Tema arvates oli revolutsioon ilma mahalaskmiseta mõeldamatu.Vastupropaganda tegijad tuli hukata.Trotski tunnistuse järgi olevat Lenin juulis 1918. oma kümme korda päevas hüüatanud:“Kas see on siis diktatuur? See on ju mannapuder!“

    Ka Lev Trotski võitluskaaslane Clara Sheridan kirjutas:
    „Kommunistlikud juhid on juudid, kes valitsevad Venemaad täielikult. Neid leidub igas linnas, igas valitsusasutuses, kontoris ja ajalehetoimetuses. Venelasi minema ajades on nad vastutavad antisemiitlike meeleolude süvenemise eest.”

    Samuti on kinnitanud Israelis elav juudi ajakirjanik Israel Shamir, et Nõukogude Venemaal valitses juudi diktatuur. Ja Lenin oli sunnitud 1919. aastal selgitama, et juudid ei ole töölisklassi vaenlased, vaid nad on sotsialismi võitluses meie seltsimehed…

    Tegelikult olid vene juudi äärmuslased ja nende kaasajooksikud vaid rahvusvaheliste pankurite tööriistad. Viimased tegutsesid eesmärgil, et saada oma kätte Venemaa tohutud rikkused.

    Pankur Jakob Schiff andis Lev Trotskile enamlaste võimuletuleku organiseerimiseks 20 miljonit dollarit. See annetus tasus end kuhjaga ära. Ajaloolane Gary Allen on ajaloomaterjale uurides tõestanud, et aastatel 1918-1922 kanti Venemaalt USA pankurite arvele 600 miljonit kuldrubla.

    Pankur Kuhn, Loeb & Co teenis enamlaste poolt riisutud varanduste pealt 102 290 000 dollarit. Ajaloolase Dmitri Volkonogovi poolt NKVD arhiivis saadud andmetel oli ainuüksi enamlaste poolt omastatud tsaari varanduse väärtuseks 475 miljonit kuldrubla, millele lisandusid veel kroonijuveelid seitsme miljoni väärtuses.

    Lenin ja tema kaasroimarite poolt valla päästetud terrori käigus hukati eelkõige aktiivsemaid, iseseisvalt mõtlevaid inimesi. Nii andis Lenin käsu võtta mitmes linnas kinni ja lasta maha gümnaasiumide õpilasi. Ja tšekistid võtsid kinni kõik vormimütse kandvad noorukid. Nad hukati põhjusel, et Lenin pidas tulevasi vene intellektuaale nõukogude korrale ohtlikuks. Vene haritlaste koha ühiskonnas võtsid endale juudid.

    Lääne-Euroopa ajaloouurijate arvates olid juudikommunistlikud repressiivorganid Teise maailmasõja eelõhtuks mõrvanud üle 30 miljoni nõukogude elaniku. See hävitatud kuuendik Venemaa elanikest oli vene intelligents – vene rahva haritum ning võimekam osa.
    http://web.archive.org/web/20160507174457/http://www.hot.ee/lvpfoorum/euroopa.htm

    “Judaism is the father of Marxism and Communism.”
    “Anti-Communism is anti-Semitism!” The infamous American Zionist organization, the Anti-Defamation League (ADL), has been of the same opinion since the beginning.
    “I am a Communist, for I am a Jew!”

    Keegi ei vihka kuskil tervet rahvust, seda väita oleks ka ebaseaduslik. Kuritegelik saab olla süsteem,partei, religioon, soov teisi rahvaid allutada, valitsev korrumpeerunud ladvik. Fasistliku-zionismi soov teisi rasse orjaks pidada, allutada, röövida, genotsiidi korraldada, maid varastada. Ka Eestis on palju toredaid, tarku, oma peaga mõtlevaid juute, kel pole mingit pistmist fasistliku-zionismi genotsiidi poliitikaga.

    Aleksandr Solženitsõn: „Te peate aru saama, et juhtivad kommunistid (bolševikud) ei olnud venelased. Nad vihkasid venelasi. Nad vihkasid kristlasi. Etnilise viha ajendil piinati ja tapeti miljoneid venelasi ilma väiksemagi inimliku kahetsuseta. Seda ei saa alahinnata! Bolševism (kommunism) pani toime kogu aegade suurima inimeste tapmise. Asjaolu, et enamik maailma on hoolimatu ja asjatundmatu selle tohutu kuritegevuse vastu on tõend et maailma meedia on selle toimepanijate kätes.” http://www.heretical.com/miscellx/bolshies.html

    The Soviet Story 2008 (Estonian subtitles) https://www.youtube.com/watch?v=bPnA6hxe9GE&t=01

   • Avatar

    Vastusekes vaid ühele küsimusele Henry Õllevalaja pikas loos – küsimus oli see: “Miks ei saa olla kommunism võrdne holokaustiga.”
    Vastus on VÄGA LIHTNE – see “holokuast” oli suuremas osas liitlaste sõjapropaganda saksa rahva ideoloogiliseks hävitasmiseks.
    Kommunism mis alustas 1917 oli vene rahva ja KÕIGI endise Impeeriumi VALGETE rahvaste hävitamise alustuseks.

 • Avatar

  Päris huvitav, et hävitamiskultuuri vastu on ka Noam Chomsky, kes on samas anarhistliku ideoloogia pooldaja.

  • Avatar

   Miks kuradi lapsed on nii edukad oma hävitustöös? Sest nad on kavalad, ronivad igale poole, tekitavad vastuolud, juhivad neid mõlemalt poolt, ajavad inimesed tülli ja siis naudivad oma hävitustööd. Kuni inimesed sellest lihtlabasest asjast aru ei saa, seni on nad oma hävitustöös jätkuvalt edukad.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused