Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Heaoluühiskond löögi all: Prantsusmaa kehtestab lennukipiletitele kuni 18-eurose rohemaksu

-
11.07.2019
Lennupiletite kallinemine muudab maailma kitsamaks.
© Scanpix

Alles pidi Prantsusmaa üle elama “kollaste vestide” protestid, mis algasid kütuse hinnatõusust, selle taga aga olid keskkonnakaitselised meetmed.

Nüüd tahab Prantsusmaa kliimamuutuse pidurdamiseks kehtestada järgmisest aastast lennumaksu, mis lisatakse lennupileti hinnale. Hinnanguliselt laekuks sellest 182 miljonit eurot ja seda soovitakse kasutada keskkonnasõbraliku ühistranspordi arendamiseks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Maks on astmeline ja kõige vähem kannatavad Euroopa Liidu sees reisivad säästuklassi reisijad. Kui aga inimene tahab äriklassis Euroopa Liidust välja lennata, peab ta arvestama 18 eurot kallima lennukipiletiga. Nii vähesega ei pruugi lennureisijad siiski pääseda, sest Prantsusmaa pooldab ka Euroopa Liidus lennukikütusele tehtavate maksusoodustuste kõrvaldamist, kirjutab ERR.

Keskkonnakaitse on kahtlemata väga vajalik, aga kuivõrd suhteliselt vähe saastav Euroopa heaoluühiskond alustab iseendast, siis võib kliimamuutuste pidurdamine talle saatuslikuks saada – kõik meetmed röövivad rahakotist palju lisaraha ja tekib küsimus, et kas tavakodanik on seda sammu nõus kaasa tegema. Püksirihma tänane pingutamine selleks, et saja aasta pärast oleks Maa elatav, ei ole igaühele meeltmööda. Seda enam, et ka massimigratsioon sulatab Euroopa loodud rikkusi nagu päike kevadel lund.

Lennuliikluse kallinemine muudab maailmas ringi liikumise kahtlemata raskemaks. Kuigi põhirõhk tahetakse panna rongiliiklusele, ei ole ju seegi väljapääs – näiteks Elroni rongipark koosneb 18 elektrirongist ja 20 diiselrongist, ning nii elektri- kui diiselkütuse tootmine kallineb keskkonnanõuete tõttu nagunii. Maal elamine ja reisimine muutub kulukaks.

Eesti vasakliberaalid räägivad meie riigi avatusest ning nõuavad samas kiireid aktsioone kliimamuutuste pidurdamiseks. Nii võibki juhtuda, et nende lemmikud, migrandid, peavadki jääma kummipaatidega Vahemerd ületama, sest kui Euroopa nende pileteid kinni ei maksa, siis ongi inimkaubitseja pakutav liikumisvariant kõige kindlam.