Hiina Tik Tok tsenseerib uiguuridest rääkivat USA tüdrukut – paha; Facebook tsenseerib oma väärtusi vahendavaid konservatiive – hea?

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Tik Tok teeb sama, mida Lääne sotsiaalmeediahiiud Facebook ja Instragram, samuti Youtube ja Google.

Peavoolumeedia vaatleb täiesti kallutatult tsenseerimisi Lääne sotsiaalmeediamaastikul ja väljaspool seda – ehk siis väljendub nende nördimus juhul, kui see toimub totalitaarsetes riikides, kuid normaalseks peetakse, kui see sünnib nn demokraatlikus maailmas.

Nii kirjutab ERR loos “Hiina sotsiaalmeediafirma blokeeris uiguuridest rääkinud USA neiu konto” järgmist: “Hiina ettevõtte ByteDance loodud sotsiaalmeediarakendus TikTok blokeeris USA teismelise neiu konto. 17-aastane Feroza Aziz oli teinud video, mis nägi välja kui meikimise õpetamine, kuid meikimise ajal kritiseeris neiu seda, kuidas Hiina Rahvavabariik kohtleb uiguure, ja teatas, et “praegu on Xinjiangi piirkonnas toimumas “teine holokaust, millest keegi ei räägi”.

Jah, uiguuride represseerimine on fakt ja sellest peab rääkima, kuid jutud mingist “USA neiust” on kahekeelsed, kui Läänes tegeletakse samade asjadega ja repressioonid tabavad väiksemate asjade eest, kui sõna “holocaust” kasutamine mingis võrdluses. Mõned näited Objektiivi vahendusel.

“Facebook eemaldas postituse, mis sisaldas kõigest sõna “honk”, mis eesti keeles tähendab “tuut”, kuna see läheb sotsiaalmeediahiiu hinnangul vastuollu nende kogukonna standarditega, vahendab Summit News. Sõna tuut (inglise keeles honk) on vihje “klounimaailma” meemile, millega paljud parempoolsed väljendavad oma nihilistlikku hoiakut nende silmis üha hullumeelsemaks muutuva “progressiivse” vasakliberaalse ühiskonna suhtes, mis edendab näiteks homoõigusi ja sooideoloogiat, piirates samaaegselt kriitiliste häälte sõnavabadust.”

“Facebook keelustas uue pagendamiste laine käigus Paul Joseph Watsoni, Alex Jonesi, Milo Yiannopoulose ja teised tuntud kommentaatorid, tembeldades nad “ohtlikeks indiviidideks”. Suukorvistatud konservatiivid näevad selles aga järjekordset rünnakut sõnavabaduse vastu. “Universaalse pettuse ajal on tõe rääkimine revolutsiooniline tegu,” kommenteerib Paul Joseph Watson enda pagendamist George Orwelli tsiteerides. “Ma andsin teile natukene liiga palju tõde ja nüüd tuleb mind vaigistada. Keelustatud Facebooki poolt. Keelustatud Instagrami poolt.””

“Facebook eemaldas portaali Objektiiv märtsikuus tehtud postituse, väites, et tegemist on vihakõnega, ja ähvardas väidetavalt platvormi reegleid rikkuva materjali postitamise jätkamise korral Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda. Facebook arvas vihakõneks juba 16. märtsil tehtud postituse, mis tõi esile Objektiivis avaldatud Varro Vooglaiu artikli pealkirjaga “Seksuaalhälvikud ründasid Hollandis sodomiitliku reklaamikampaania vastu meelt avaldanud katoliiklasi”. Postituses viidatud lugu andis ülevaate Nijmegeni linnas aset leidnud intsidendist, kus rahumeelselt ja seaduslikult meelt avaldanud katoliiklastele said osaks homoaktivistide räiged verbaalsed ja ka füüsilised rünnakud.”

Eestis on kümned inimesed saanud sotsiaalmeediakontode blokeerimisi ja sulgemisi ainuüksi konservatiivsete vaadete levitamise pärast. Eriti agaralt blokeeritakse lugude pärast, milles käsitletakse homoagenda agressiivseid tegemisi, aga ka immigratsiooni-kriitilisi postitusi.

Asi näeb välja umbes nii, et moslemitest uiguuride represseerimisest Hiina võimude poolt võib kirjutada, aga kui jutt on uiguuride immigratsioonist või nende liitumisest islamiäärmuslastega, siis võib karta tsensuurikaika langemist – sõna on liberaalses maailmas vaba vaid siis, kui see on poliitkorrektne.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused