Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hispaania enklaavid Ceuta ja Melilla on migrantide ägedate rünnakute all

-
30.08.2019
Korravalvurid ja “taraahvid” vastastikku.
© Reuters/Scanpix

Hispaania enklaavis Ceutas üritasid migrandid täna hommikul ületada Maroko ja Ceuta vahelist piiritara. 155 mehel see ka õnnestus, veel 100 meest jäid siiski tara taha.

Viimane katse ületada Euroopa Liidu piiri selle koha kaudu oli enam kui aasta tagasi. Aafrika migrandid jooksid Ceuta piiritarale tormi ja nii õnnestuski 155 mehel üle tara ronida. Mehed olid osake seltskonnas, kes üritas Ceutasse jõuda lainemurdja kaudu, kohas, kus kahekordne piiritara ulatub rannikuni välja.

Kokku oli selles grupis üritajaid 250. Kaksteist piiripolitseinikku sai migrante takistades viga. Maroko võimude sõnul takistasid nad reede varahommikul umbes 400 migrandi jõudmist Ceutasse, mille käigus sai kergelt vigastada üheksa migranti ja 90 inimest arreteeriti.

Marokos ootel olevad Põhja-Aafrika riikidest pärit migrandid püüavad iga mõne aja tagant ületada kaheksa kilomeetri pikkust Maroko-Ceuta piiritara, et põgeneda Euroopa Liitu. Viimane suurem tormijooks tarale toimus 2018. aasta juulis, mil Ceutasse õnnestus pääseda 600 migrandil.

Hispaanial on Põhja-Aafrikas kaks enklaavi, Ceuta ja Melilla, mis on mõlemad n-ö hõivatud Maroko poolt, kuna Maroko ei tunnista nende kuulumist Hispaaniale. Mõlema piirkonna lähedal ootavad kümned tuhanded Aafrika migrandid võimalust jõuda Euroopa Liitu.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer