Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hispaanias konfiskeeriti 20 000 islamistidest pühasõdalastele mõeldud mundrit

-
04.03.2016
Al Qaeda-linked Nusra Front fighters carry weapons on the back of pick-up trucks during the release of Lebanese soldiers and policemen in Arsal, eastern Bekaa Valley, Lebanon

Hispaania politsei teatas, et neil õnnestus konfiskeerida umbes 20 000 sõjaväemundrit, mis olid mõeldud Süürias ja Iraagis võitlevatele pühasõdalastele.

Politsei eestkõneleja sõnul oli mundreid nii palju, et nendega oleks võinud varustada terve armee.

“Kõik need 20 000 vormirõivast võimaldaksid varustada terve armee, mis oleks valmis võitlusesse astuma mistahes lahinguväljal, kus islamistidest äärmuslased praegu toimetavad,” märkis ametnik.

Last saadi kätte eelmisel kuul kolmest laevakonteinerist Valencia ja Alicante sadamates. Politsei paljastas tollal operatsiooni, mille eesmärgiks oli relvade toimetamine džihadistidele väites, et tegemist on humanitaarabiga.

“Ametlikult oli teatatud, et konteinerid sisaldavad kasutatud riideid ja need oleksid läbinud tollikontrolli probleemideta,” kirjutati politsei avalduses.

Üks kahtlusaluste juhitud ettevõtteid tegeles kasutatud rõivaste riiki toimetamisega, mis toimis lisaks humanitaarabile kattevarjuna.

Juhtunuga seoses vahistati seitse inimest, keda kahtlustatakse terrorirühmituste Al-Nusra Rinna ja Islamiriik toetamises. Vahistatutelt konfiskeeriti tulirelvi, sularaha, lõhkeaineid, elektroonikat ja muid pommivalmistamiseks vajaminevaid seadmeid.

BNS

Foto: Reuters