Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hollandi valimised võitnud Geert Wilders sattus Iisraeli riigi toetamise pärast Hamasi viha alla

-
29.11.2023
Pakistani moslemid põletavad Geert Wildersi plakatit.
© Scanpix

Äsja Hollandi alamkoja valimised võitnud Geert Wilders on sattunud terrorirühmituse Hamas rünnaku alla. Hamas ja mitmed Araabia riigid nõuavad rahvusvaheliselt üldsuselt, sh ÜROlt, Wildersi hukkamõistmist rahvusvahelise õiguse rikkumise eest, kuna Wilders on soovitanud palestiinlaste ümberasustamist Jordaaniasse ja Jordaania riigi nime muutmist Palestiinaks.

Iisraeli uudisteportaal Ynet kirjutas möödunud nädalal Wildersi ettepanekust, mis oleks üheks võimalikuks lahenduseks konfliktis iisraellaste ja palestiinlaste vahel. 25. novembril kordas Wilders seda ettepanekut sotsiaalmeediaplatvormil X, kirjutades: „Jordaania on Palestiina!“

Nii Araabia Liiga kui ka Palestiina Rahvuslik Omavalitsus (PRO) mõistis Wildersi sellise avalduse teravalt hukka. PRO väitel tegelevat Wilders „üleskutsetega eskaleerida agressiooni meie rahva vastu“ ning sekkuvat julmalt palestiinlaste asjadesse ning tulevikuväljavaadetesse.

7. oktoobril 2023 tuhandeid süütuid Iisraeli elanikke julmalt mõrvanud Hamas tuli omakorda välja ametliku avaldusega: „Meie, islami vastupanuliikumine (Hamas), mõistame kõige teravamal moel hukka Hollandi äärmuslase Geert Wildersi väljaütlemised, milles ta kutsub üles meie inimeste ümberasustamisele Jordaaniasse. [—] Kutsume rahvusvahelist üldsust ja ÜROd üles mõistma hukka see rassistlik ja fašistlik avaldus, mis on vastuolus rahvusvahelise õigusega ja meie rahva õigusega oma maale ning kinnitame, et meie, palestiinlased, jätkame oma legitiimset võitlust okupatsiooni vastu, kuni selle lõpuni ja saavutame oma rahvuslikud püüdlused Palestiina riigis, mille pealinn on Jeruusalemm, hoolimata neonatside sekkumiskatsetele.“

Wilders omakorda vastas Hamasi avaldusele X-i kommentaariga: „Hamas kaebamas rahvusvahelise õiguse üle,“ lisades postitusele klouninäo.

Wilders on tuntud Iisraeli toetaja ja on varasemalt nimetanud Iisraeli Lääne esimeseks kaitseliiniks islami vastu. Samuti on Wilders tuntud islamiusu kriitik ning võrrelnud islamiäärmuslasi natsidega, nimetades äärmuslaste mošeesid natsitempliteks. Ta on teinud ettepaneku keelata Hollandis koraan ja sulgeda kõik mošeed.

Wildersit on tema vaadete tõttu juba aastakümneid ähvardatud tappa ja alates 2004. aastast on ta politsei pideva kaitse all.

Allikas: The European Conservative