Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Hollandis langes kirvega islamiäärmuslase ohvriks teda takistanud politseikoer

-
31.05.2018
Politseikoerad aitavad kogu maailmas kuritegevust ohjeldada ja on seetõttu korravalvuritele meeskonnakaaslased.
© AFP Photo/ Scanpix

Islamiäärmuslaste eemaletõukav taust väljendub äraspidises suhtumises nii inimestesse kui ka loomadesse.

Hollandis tappis «Allahu Akbar» karjunud Süüria mees kirvega politseikoera, kui ametivõimud teda arreteerida üritasid, vahendab Postimees väljaannet Metro.

Politseile andsid süürlasest teada tema naabrid pärast seda, kui ta oma Rotterdami lähedal Scheidamis asuva korteri rõdul karjus, kirves käes: «Allahu Akbar». Esialgu püüdsid politseinikud 26-aastast meest maha rahustada, kuid midagi saavutamata avasid tema pihta tule, haavates kurjategijat.

Kui ametivõimud süürlase korterisse tungisid, ründas ta neid ja politseikoera kirvega. Koer suri hiljem saadud vigastustesse.

Süürlane oli linnas koos isaga umbes aasta jagu elanud. “Mees oli teada mitmetele abiorganisatsioonidele, kuid taolisi sündmusi poleks me osanud oodata,” lausus Schiedami linnapea Cor Lamers.

Vahejuhtum toimus päev pärast seda, kui islamiterrorist tappis Belgias kaks naispolitseinikku ja tulistas surnuks neist möödunud jalakäija. ISIS nimetas meest hiljem oma sõduriks, kes astus välja “uskumatute” vastu.

Islamiusk suhtub koertesse kui roojastesse loomadesse pahatahtlikult. Politseiringkondades aga võrdsustatakse politseikoera tapmist suuresti meeskonnaliikme tapmisega.