Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Homoagendat toetav IKEA sattus Poolas vastuollu traditsioonilisi väärtusi kandva ühiskonnaga

-
29.05.2020
IKEA on rahvusvaheline ettevõte, mis sattus Poolas ideoloogiaid toetades ühiskonnaga tülli. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Poolas mõistis kohus süüdi ühe IKEA kaupluse personalijuhi, keda süüdistatakse oma alluva usuliste õiguste rikkumises. Nimelt vallandas ta töötaja selle eest, et too julges avaldada ettevõttesiseselt oma vastuseisu möödunud aastal IKEA poolt organiseeritud üritusele, mille eesmärgiks oli edendada sallivust LGBT-inimeste suhtes.

Katoliiklasest kaupluse töötaja oli väidetavalt tsiteerinud piiblikohti, milles on öeldud, et homoseksuaalsus on surmapatt. IKEA personalijuhti ootab nüüd kas rahatrahv või vanglakaristus.

IKEA lühikeses pressiteates öeldi, et nad püüavad süüdistajaga kokkuleppele jõuda. „Tööandjana aitame ja toetame oma süüdimõistetud kolleegi igal võimalikul moel,“ seisis pressiteates. Rohkem ei soovinud IKEA teemat kommenteerida.

Tegemist on järjekordse kokkupõrkega LGBT-inimeste õiguste eest võitlejate ja katoliikliku Poola vahel. Viimastel aastatel on homoõiguslaste liikumine Poolas väga häälekaks muutunud, mis on omakorda vallandanud konservatiivsete kodanike vastureaktsiooni. Seda on asunud vedama valitseva partei Õigus ja Õiglus liider Jarosław Kaczyński, kes on kuulutanud liikumise ohuks noortele ja poolakate rahvuslikule identiteedile.

Oma suhtumise näitamiseks korraldas IKEA möödunud aastal nn solidaarsuspäevad LGBT-inimeste toetuseks. Üks töötaja protesteeris selle vastu, tsiteerides ettevõtte siseveebis piiblikohti. IKEA ütles, et katoliiklasest meestöötaja tsiteeris Vana Testamendi kohti, milles öeldakse, et surm on määratud mehele, kes magab mehega.

IKEA teatas seejärel, et ettevõtte kultuur toetab arvamusavaldusi ja sallivust, kuid et nad ei saa aktsepteerida kedagi teist välistavat käitumist.

Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro mõistis omakorda IKEA tegutsemise hukka ning ütles, et on täiesti skandaalne, kuidas välismaised ettevõtted diskrimineerivad Poolas neid, kes ei jaga nende väärtusi.

Süüdistaja kõneisik Marcin Sadus ütles Poola ajalehe Rzeczpospolita sõnul, et IKEA korraldatud LGBT õigusi toetavad nn solidaarsuspäevad läksid vastuollu vallandatud mehe südametunnistuse ja usuliste tõekspidamistega. Sadus leidis, et mehe postitatud piiblitsitaat ei olnud rünnak ühegi konkreetse inimese vastu.

Allikas: Breitbart