Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Homsele Putini pressikonverentsile ei lubatud vastset Nobeli laureaati!

-
22.12.2021
Putini pressikonverentsile kutsutud “Šnurok”

Homme toimuvale Venemaa presidendi Vladimir Putini iga-aastasele pressikonverentsile ei kutsutud ajalehe „Novaja Gazeta“ ajakirjanikke. Tegemist on erakordselt jõhkra otsusega, sest selle väljaande peatoimetaja on vastne Nobeli preemia laureaat Dmitri Muratov.

Putini pressisekretär Dmitri Peskov põhjendas sellist Kremli käitumist Rospotrebnadzori rangete piirangutega, tehes seda ikka väga sõlmes keelega: „Meil on tavaliselt üle tuhande, aga praegu kõige rohkem viissada, seepärast me ei saanud kutsuda kõiki. Ja nii ongi, leidusid ka need, keda me ei saanud võtta.“

Nii ongi: Nobeli laureaadi „Novaja Gazetat“ ei saanud „võtta“, aga said võetud sellised Venemaa ajakirjanduse lipulaevad, nagu ajalehed „Molodoi leninets“ (Noor leninlane), „Selskaja pravda“ (Külatõde), „Stepnõje vesti“ (Stepi sõnumid) ja paljud samalaadsed meediasuurused, ka näiteks seltskonnadiiva Ksenija Sobtšak ja ansambli Leningrad ekstreemselt ebatsensuurse leksikoniga solist Sergei Šnurov, keda Putin tänas eelmise pressikonverentsi lõppedes selle eest, et too seal ei ropendanud.

Ivan Makarov