Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Horvaatia rahvuslasest kultuuriminister ärritab Brüsselit

03.05.2016
600

Alates 22. jaanuarist on Horvaatia kultuuriministeeriumi juhtinud rahvuslike vaadetega ajaloolane Zlatko Hasanbegović. Oma ametiajal on see mees ajanud jõulist rahvusmeelset poliitikat, mille tõttu Euroopa Komisjon näeb juba ohtu, et Horvaatia järgneb Ungari ja Poola eeskujule.

Esiteks ründas Hasanbegovićit Wiesenthali keskuse Efraim Zuroff, keda ärritas ministri seisukoht, et Horvaatia riik ei pea rajanema antifašismil. Samuti on Hasanbegović horvaadi keeles välja andnud Tomislav Sunići raamatu “Euroopa uusparempoolsus” ja Norman Finkelsteini teose “Holokaustitööstus”.

Vahepeal on kultuuriminister suutnud edukalt algatada seadusemuudatus, mis kaotab Horvaatia karistusseadustikust poliitkorrektse mõiste “fašistliku iseloomuga kuritegu”. Ta on blokeerinud ja peatanud kõik Euroopa Liidu rahastatavad kultuuri- ja meediaprojektid, mis varem levitasid riigis vasakliberaalset kultuurimarksistlikku ideoloogiat. Ühtlasi on Hasanbegovići algatusel Horvaatias taastamisel isamaaline kasvatus.

Brüsselile tekitavad need arengud “sügavat muret”, kuna võivad viia Ida-Euroopas iseseisva poliitikaga rahvuslike valitsuste bloki tekkimiseni.