Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hukkunud migrandid – kes vastutab nende katkenud elude eest?

29.06.2022
Uppunud migrantide hauad Calaisis. On häbiväärne, et Prantsusmaa lubab ilmahulgustel vabalt oma riiki tulla ja need lähevad illegaalselt järgmisesse riiki, Suurbritanniasse.
© Scanpix

Nädalavahetusel sadas Hispaania enklaavi Melilla piiritaralt alla palju migrante, kellest 23 sai hukka ning ÜRO nõuab uurimist, USA-s Texases aga leiti kaubaautost 46 migrandi laibad. Kes on selles süüdi, peale õitsval järjel inimkaubitsejate muidugi?

Konservatiivid? Ei, Hispaania “paremäärmuslik” Vox paneks kõik piirid kinni, USA-s hakkas Trump ehitama müüri piirile Mehhikoga ja karmistas rändeseadusi. Konservatiivid on rangete piirangute poolt massi- ja eriti illegaalsele rändele.

Kui USA-s sai võimule Joe Biden, leevendati kohe migratsioonireegleid, lõpetati piiritara ehitus ja president ise lausa kutsus Kesk-Ameerika migrante. Mõistagi ei pääse kõik migrandikaravanid vabalt üle Rio Grande jõe, aga rändlejad teavad, et USA-s on nüüd “oma” president ja poevad kaubikutesse.

Itaalia kunagine siseminister Matteo Salvini sulges rändetee läbi Itaalia (mis Lega võimult lahkumisel avati taas) ja ränne kolis Hispaaniasse, kus tollal võimule tulnud Pedro Sanchezi sotsialistid teatasid samuti, et võtavad Vahemere migrante vastu. See elavdas ka sissetunge Aafrikas paiknevatesse Ceuta ja Melilla enklaavidesse – aafriklased teavad, et kui nad juba sees on, siis on nad ka Euroopas, sest Hispaania sotsialistlik valitsus neid tagasi ei saada.

Konservatiivide võimul olles ei roniks aafriklased nii järjekindlalt Melilla piiritarale ega prooviks USA-sse pugeda, sest nad teaksid, et sealne võim neisse hästi ei suhtu. Demokraatide ja Bideni ning Hispaania sotsialistide puhul aga nad teavad, et “omad” neid ei puutu ja ränne pigem kasvab, sealhulgas elavnevad ka kõikvõimalikud surmamarsruudid.

ÜRO, kes nüüd juurdlust tahab, on ise õhutanud migrante liikuma, ka Marrakechi rändepakt lausa soodustab illegaalset rännet. On veel üks süüdlane, Rooma paavst Franciscus, kes on lausa öelnud, et migrantide õigused olevat riikide seadusandlusest kõrgemal. Kas on võimalik veelgi konkreetsemalt ebaseaduslikku rännet õhutada?

Konservatiivid ei õhuta migrante rännuteedele, vaid eelistaks nende murede lahendamist lähteriikides, seevastu liberaalid ja vasakpoolsed lausa kutsuvad inimesi surmateedele, teades ise, et ka sihtriigid on ennast ammendamas. Kes on siis süüdi migrandisurmades? Biden ja Sanchez.

Ja mõistagi ei taheta rääkida sellest, kui palju miljardeid lisas inimkaubitsejate kukrutesse Saksa kantsleri Angela Merkeli lihtne lause süürlastele: “Tulge, meil ruumi jagub!”

UU