Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Hulljulge Wilders kuulutas välja Muhamedi karikatuuride võistluse

-
18.05.2018
Geert Wilders
© Scanpix

Hollandi Vabaduspartei (PVV) juht Geert Wilders soovib korraldada eeloleval sügisel Muhamedi karikatuuride võistluse, peaauhinnaks 5000 eurot. Lisaks Wildersile on žüriis ka USA karikaturist Bosch Fawstin, kes on paljude Muhamedi-teemaliste karikatuuride autor ja karikatuuriauhindade võitja.

Wilders tuli uudisega välja vahetult enne järjekordset kohtuprotsessi, milles teda süüdistatakse viha õhutamises ja diskrimineerimises. 2014. aastal küsis Wilders ühe avaliku ürituse ajal oma toetajatelt, kas nood tahavad Hollandisse rohkem või vähem marokolasi. Rahvas skandeeris selle peale: „Vähem! Vähem!“. Ligi 6400 inimest, paljud neist Marokost pärit immigrandid, esitasid seepeale Wildersi vastu kaebuse. 2016. aastal mõisteti Wilders süüdi solvamises ja marokolaste vastase diskrimineerimise õhutamises, kuid karistust talle ei määratud. Otsus kaevati aga edasi, ka Wildersi enda poolt.

Pärast 2016. aasta kohtuotsust teatas Wilders, et tema suud ei sulge keegi ja 2017. aasta kohalike valimiste eel lubas ta panna kinni kõik Hollandis olevad mošeed, keelata koraani müümise ja takistada moslemimigrantidel Hollandisse sisenemise.

Nüüd on Wilders tulnud välja Muhamedi karikatuuride võistluse ideega ja ta soovib seda teha Hollandi parlamendi alamkojas (Tweede Kamēr), ehkki varasemalt on parlament sedalaadi üritused blokeerinud.

2015. aastal tutvustas Wilders Hollandi televisioonis karikatuure prohvet Muhamedist, mis olid üleval Texases Garlandis (näitus kujunes veriseks, kuna politsei oli sunnitud ründama kaht näitusel tule avanud meest). Tookord ei lubatud Wildersil karikatuure parlamendis üles panna ja seetõttu pöördus ta televisiooni poole. „Ma ei tutvusta neid karikatuure provotseerimiseks. Ma teen seda, kuna me peame näitama, et seisame sõnavabaduse eest ja et me ei alistu mitte kunagi vägivallale. Vabadus on meie sünnipärane õigus. Sõnavabadus peab olema üle vägivallast ja terrorist,“ ütles Wilders siis.

Allikas: De Telegraaf