Europarlamendi rahvuslasi koondav ID fraktsioon ei soovi Türgit Euroopa Liitu

Maailm,
- Updated
©ID
Petitsioon

Euroopa Parlamendi Identiteedi ja demokraatia (ID) fraktsioon, kuhu kuulub ka EKRE esindajana Jaak Madison, algatas petitsiooni selle kohta, et mitte võtta Euroopa Liidu liikmeks võõra kultuuriga ja ebademokraatliku Türgit.

Türgi on endiselt ametlikult kandidaatriik Euroopa Liiduga ühinemisel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist oli tohutu veaga EL-i poolt, lubades Türgi kandidatuuri. Esiteks pole Türgi Euroopa riik. See pole ka demokraatia – Erdoğani režiim kiusab taga teisitimõtlejaid ja rikub sõnavabaduse põhimõtet. Enamgi veel, kuna EL-is puuduvad sisepiirid, tooks Türgi ühinemine kaasa tohutu ja kontrollimatu rändevoo Euroopasse.

Olukorra teeb veel hullemaks tõsiasi, et Türgi ohustab selliste ELi liikmesriikide nagu Kreeka ja Küpros julgeolekut ning suveräänsust. Erdoğan toetab ka islamistlikke terrorirühmitusi Süürias, Iraagis, Mägi-Karabahhis, Liibüas jm.

Erdoğani režiimi vastuvõetamatuid provokatsioone ei tohiks premeerida lõputute ja mõttetute ühinemisläbirääkimiste jätkamisega.

„Seetõttu tahab meie fraktsioon Euroopa Parlamendis “Identiteet ja Demokraatia” (ID) nende läbirääkimiste lõpetamist ja samuti tahame peatada ühinemiseelsed rahavood Türgile,“ seisab avalduses.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused