Ideoloogiline tagakius ja karistamine on Läänes igapäevaseks normiks saanud

Eesti, Maailm,
©Anonüümne autor
Punaterror on taaselustunud uutes värvides

Järjekordne Suurbritannias aset leidnud represseerimisjuhtum kinnitab taaskord, et südametunnistuse-, mõtte- ja sõnavabadus, mis peaksid olema inimese põhiõigused, ei kuulu enam euroopalike väärtuste hulka.

Kuigi avalikult, otse ja selgelt veel välja ei öelda, et südametunnistuse-, mõtte- ja sõnavabadus on karistatavad, siis praktikas on see mitmel pool juba normiks juurdunud, millele aitavad kaasa kõikvõimalikud end räigelt solvatuks pidavad pealekaebajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii näiteks vallandati koheselt ametist Briti ametnik Adam Crawford1, kes julges Facebookis postitada laused “Only two genders, snowflakes.” ja “Lgbt? What about lgbtqqiiaapxyz?”. Eesti keelde tõlgituna kõlaks need “Ainult kaks sugu, lumehelbekesed.” ja “Lgbt? Aga võib olla lgbtqqiiaapxyz?”. Nendest lausetest süttis keegi Paul Livingstone, kes küsis: “Kas see on DWP ametlik seisukoht, sest sa oled praegusel ajal ju oma töölaua taga?”. DWP ehk Department for Work and Pensions on üks suurimaid ameteid Suurbritannias, mis tegeled töö- ja pensioniküsimustega. Kuigi Crawford kinnitas, et tegemist tema enda vaadetega, ei päästnud see teda, talle näidati koheselt ust.

Tegemist pole üksikjuhtumiga

Maailmavaateline tagakius lääneriikides aina süveneb ja laieneb ning survemeetmed teisitimõtlejate suhtes muutuvad aina karmimaks. Selle juurdumisele aitavad kaasa kõikvõimalikud pealekaebajad, kes on täpselt samasugused, nagu koputajad Nõukogude Liidus — ka tollal kaebasid nad inimeste peale, keda nad mõnel põhjusel ei sallinud. Inimene võis ilma jääda tööst, halvemal juhul ootas nagaanilask kuklasse või sunnitööle saatmine. Peale Stalini surma need meetmed küll mõnevõrra leebusid, aga terve ühiskond elas endiselt hirmus ja teisitimõtlejatega tegutseti jätkuvalt karmilt ja otsustavalt.

Kõik see, mille eest me omal ajal Nõukogude Liidust välja soovisime, on Euroopas, kuhu me toona kangesti püüdlesime, muutunudki igapäevaseks. Ka Eestis on maailmavaateline tagakius võtmas järjest karmimat palet. Maailma ajalugu näitab aga, et kui selliste nähtuste vastu otsustavalt ei tegutseta, siis need üksnes süvenevad ja laienevad, kuni ühel hetkel tuleb inimestel hakata südametunnistuse-, mõtte- ja sõnavabaduse eest maksma oma vara, tervise ja eluga.

Praeguste trendide jätkumise juures ei ole küsimus selles, kas see lõpeb, vaid millal hakatakse inimesi oma mõtete väljaütlemise eest seina äärde panema.

Ka Eestis tahetakse maailmavaateline tagakius seadustada

Eesti Vabariigi Sotsiaalministeeriumis töötavad LGBT aktivistid on suutnud seal läbi suruda omale meelepärase seaduseelnõu, mille kohaselt ootaks ka Eestis inimesi vangistamine südametunnistuse-, mõtte- ja sõnavabaduse eest, kui nad ei nõustu sodomiitlike tõekspidamistega.

Ministeeriumi haldusalas valminud eelnõu näeb ette võrdse kohtlemise seaduse laiendamise nii, et inimesi, kes ei nõustu oma usuliste või kõlbeliste veendumuste tõttu osutama teenuseid või rentima eluaset homoseksuaalidele, saaks karistusseadustiku paragrahvi 152 kohaselt karistada kas rahatrahvi, aresti või koguni vangistusega.


1. Allikas: Man fired by uk government body for saying there are “only two genders”. Infowars.com

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused