Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Iirimaa on hädas ukraina põgenikega, probleemiks on saanud arstiabi kättesaadavus

-
31.05.2022
Ukraina põgenikud Iirimaal.
© Scanpix

Alates Venemaa sissetungist Ukrainasse on Iirimaa võtnud vastu üle 30 000 Ukraina põgeniku. See on toonud kaasa olukorra, kus mõnes väikelinnas toimus paari nädalaga elanike arvu kahekordistumine. Samuti on löögi all riigi tervishoiuvõimekus – üha keerulisem on leida uustulnukate ravimiseks arste. Iiri valitsus on varasemalt lubanud võtta vastu piiramatul arvul põgenikke, ent nüüd on ametnikud pidanud tunnistama, et ei suuda tagada kümnetele tuhandetele sel aastal riiki saabunud inimestele arstiabi.

Iiri arstide ühingu Irish Medical Organisationi iga-aastasel konverentsil rõhutati sama – uustulnukate raviks ei ole piisavalt arste. Kõige hullem on olukord riigi lääneosas asuvas Clare’i maakonnas. „Clare’is on 3000 põgenikku,“ ütles üks ametnik. „Clare’i perearstid on tohutu surve all, sest Clare’is lihtsalt ei ole väga palju perearste.“

„Süsteemi võimekusel on piir ees,“ jätkas ta. „Kui riigis leidub arste, kes tahaks tööd teha, siis pange end uuesti registrisse kirja. Tööst teil puudu ei tule.“

Ühtlasi räägiti konverentsil ka sellest, et kitsaste majutustingimuste tõttu on Ukraina põgenike hulgas tekkinud koroonaviiruse puhangud, samuti plaanivad riigi nooremarstid vastuvõetamatute töötingimuste tõttu protestiaktsioone.

Juba mõnda aega on Iirimaal näha, kuidas välja hõigatud nn humanitaarne tegutsemine ei ole jätkusuutlik ja valitsust on juba ka hoiatatud, et samal kursil jätkates riskitakse riigi sotsiaalse sidususe täieliku lõhkumisega. Sellest hoolimata ei paista, et poliitikud sooviksid midagi muuta. Kõige hiljutisemate andmete järgi on Iirimaal viimase kolme kuuga antud välja 33 000 uut isikukoodi peamiselt Ukrainast pärit migrantidele. Enamik neist on naised ja lapsed, kuid väike, ent siiski märkimisväärne hulk saabujatest on ka mehed vanuses 20-59, samuti ei ole sugugi kõik neist ukrainlased. Samuti on teadmata kuhu ja kuidas plaanib Iiri valitsus kõik saabujad majutada, sest üüriturg on end ammendanud ja ka turismi- ning transpordiinfrastruktuur viimse piirini viidud.

Võrdluseks – Iiri rahvaarv on enam kui 4,8 miljonit ja nad on vastu võtnud 33 000 Ukraina põgenikku. Eesti rahvaarva on veidi üle 1,3 miljoni ja Eesti on praeguseks võtnud vastu juba ligi 40 000 Ukraina põgenikku.

Allikas: Breitbart