Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Iirimaa soovib abordi seadustamist — “vaikne revolutsioon” tõukab maailma tärkava elu tapmise poole

-
28.05.2018
Iirlannad arvavad, et tegid abordiõiguse saavutamisega ajalugu.
© Reuters/Scanpix

Inimeste elu lihtsamaks tegevat aborti seadustatakse maailmas üha enam, mis soodustab inimeste vastutustunde vähenemist veelgi – nad ei pea kirge ettevaatusabinõudega taltsutama, sest vastumeelse tulemi saab lihtsalt “maha kraapida”.

Iirlased kiitsid eelmisel nädalal rahvahääletusel ülekaalukalt heaks abordikeelu tühistamise. Lõplike tulemuste kohaselt toetas põhiseaduse muutmist abordikeelu tühistamiseks 66,4 protsenti referendumil osalenuist, vastu oli 33,6 protsenti. Referendumi osalusprotsent oli 65, vahendab BNS.

Peaminister Leo Varadkar ülistas abordikeelu tühistamise pooldajate pealtnäha ülekaalukat võitu referendumil põhiseaduse muutmise osas ja nimetas seda “vaikse revolutsiooni kulminatsiooniks”. Peaminister lisas, et tahab aborti lubava seaduse vastuvõtmist Iirimaal veel sel aastal. Valitsuse ettepanekute järgi oleks abort lubatud esimesel 12 rasedusnädalal ning erakorralistel asjaoludel ka 12. ja 24. rasedusnädala vahel.

“Ma olen eriti tänulik Iirimaa naistele, kes tõid avalikkuse ette oma isiklikud lood rasketest aegadest, stressist ja traumast, mille nad põhiseaduse kaheksanda paranduse tõttu on pidanud üle elama,” sõnas Iiri laste- ja noorteküsimuste minister Katherine Zappone. Iiri põhiseaduse kaheksas parandus kohustab võime kohtlema loodet ja ema seaduse ees võrdsena, mis tähendab sisulist abordikeeldu. Iirimaa abordikeeldu leevendati 2013. aastal, kehtiva seadusega on rasedust lubatud katkestada, kui ema elu on ohus.

Kui jälgida aborditoetajate loogikat, siis peaks selline seadus justkui andma naistele õiguse ise otsustada, kuidas oma tuleviku kujundada. Paljud naised nii väidavadki: “Mis õigus on teistel otsustada, mida ma oma kehaga teen?” Miks aga ei tehta seda õiget otsust enne mehega voodisse minekut? Tänapäeva iseloomustab ju kaitsevahendite rohkus ja üha paranev seksuaalõpetus! Ja miks nad tahavad kaitsta oma keha sünnitamise eest, aga ei taha kaitsta abordiga kaasneva vältimatu šoki eest?

Jättes kõrvale vägistamistest tingitud rasedused, mille arv immigrantide Lääne-Euroopasse saabumise järel ilmselt kasvab, võib eeldada, et naiste abordiõigus peaks tähendama ka seksuaalse lodevuse suuremat lubatavust, mida multikultuurne ühiskond ehk Varadkari “vaikse revolutsiooni kulminatsioon” lisaks homoseksualismile aktiivselt ka turgutab. Et mitte ainult naistele liiga teha, võib lisada ka meeste suurema vastutustundetuse õhutamist — nad hakkavadki rohkem soovitama: “No mine tee siis see abort ära, ma maksan meie ühise tööõnnetuse kinni!”

Eestis katkestatakse ligi 20 rasedust päevas ja saja elussünni kohta tuleb 56 aborti, kirjutas Postimees 2015. aastal. Raseduse katkestamine omal soovil on tasuline, välja arvatud siis, kui rasedus katkestatakse meditsiinilise näidustuse tõttu.

Siit nähtub, et abortide arv on üle mõistuse suur ja seetõttu jääb Eestis palju lapsi sündimata. Ilmselt on abortide taga ka Eesti riigivõimu eestlusevaenulikkus, mis väljendub ennekõike oma inimeste kehva majandusolukorra põhjustamises, mis ei soosi laste ilmale toomist. Oma osa lisavad naiste üldine soovimatus lapsi saada, kes eelistavad sellele karjääri ja vähemate kohustustega elu, ja nüüd juba ka soov “kaitsta keskkonda”, sest väidetavalt pidid just beebikaupade tootmine ja neist tekkivad jäätmed olema tohutult saastavad.

Eraldi aga tuleks vaadata meditsiiniasutuste rolli abortide kasvus. Ilmselt vaieldav, kui Eesti ühiskonna rahakultust arvestades tõenäoline on see, et meditsiinisüsteem on rahaliselt huvitatud abortidest kui meditsiinilisest teenusest. Hoopis vähem aga räägitakse sellest, et ka ravimitööstus kasutab ära meditsiiniasutustest saadavad abordijäänused — näiteks WI38 ja MRC5 ravimi infolehtedel on nende kasutamine kirjas. Just see viimane fakt võib näidata ühe olulise huvigrupi olemasolu.

Abordivabadus jääb ilmselt pikaks ajaks ühiskonda kummitama ning saab hoogu juurde Maa elanikkonna kiire kasvu taustal. Päris kindlasti aga ei ole selles midagi moraalset, pigem soodustab õigus loodet tappa kogu multikultuurses maailmas levivat piiramatute vabaduste kultust, vastutustunde mandumist ja moraali nõrgenemist. See ongi vasakliberaalide soov — paisata kogu senine maailmakorraldus segi ja luua selle varemetele Sin City.