Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Iirimaal on pimedad ajad tagasi: õpetajat karistati selle eest, et ta keeldus poissi tüdrukuks nimetamast

-
10.09.2022
Sooneutraalsuse “võlud” – ühine pesemisruum.
© Scanpix

Iirimaa õpetajale mõisteti vanglakaristus sooneutraalsete asesõnade kasutamisest keeldumise ja kohtu korralduse eiramise eest.

Evangeelne kristlane ja Wilson’s Hospital kooli õpetaja Enoch Burke keeldus pöördumast oma õpilaste poole nn sooneutraalsete isiklikke asesõnadega, mille eest eemaldati ta koolist. Burke ei allunud siiski kohtu korraldusele ja jätkas endiselt koolis käimist. Kohtu korralduse eiramise eest mõisteti mehele vanglakaristus.

„Ma armastan oma kooli, mille moto on Res non verba – rohkem tegusid, vähem sõnu. Ent praegu olen ma siin, sest ma ütlesin, et ei ole nõus nimetama poissi tüdrukuks,“ ütles mees kohtunikule.

Burke saadeti sooneutraalsete asesõnade mitte kasutamise tõttu alustatud distsiplinaarmenetluse ajaks tasulisele puhkusele ja tal ei lubatud kooli siseneda. Sellest korraldusest mees kinni ei pidanud. Ta läks kooli ja istus tühjas klassiruumis, öeldes et teeb seal tööd.

Kohtunik määras Burke’ile vanglakaristuse ja ütles, et mees peab jääma vangistusse seniks, kuni nõustub kohtu ettekirjutustega.

„Transsoolisus on vastuolus minu kristlike veendumustega. See on vastuolus pühakirjaga, vastuolus Iiri kiriku ja minu kooli eetikaga. On täieliku hullumeelsus, et mind viiakse siit kohturuumist vanglasse, aga ma ei loobu oma kristlikest tõekspidamistest.“

Burke, kes esindas end kohtus ise, ütles kohtule varem, et kavatseb naasta kooli igal juhul. „Ma olen õpetaja ja ma ei taha minna vangi. Ma tahan olla oma klassis, kus ma olin ka täna hommikul, kui mind arreteeriti,“ ütles Burke end kaitstes. Mehe sõnul on uskumatu ja taunitav, et inimene eemaldatakse koolist tema usuliste veendumuste tõttu.

„Minu usulised tõekspidamised ei ole väärkäitumine. Tegemist ei ole mingi jubeda kuriteoga. Ei saa ka kunagi olema. Minu usulised tõekspidamised on mulle tähtsad. Ma ei loobu neist kunagi, ei tagane neist kunagi ega allu iial korraldustele, mis seda minult nõuavad. See lihtsalt ei ole minu jaoks võimalik,“ ütles ta kohtule.

Kool teatas, et jälgib Iirimaa 2000. aasta võrdse staatuse seadust, mille kohaselt ei ole lubatud õpilaste diskrimineerimine ja et kooli jaoks on kõige tähtsam õpilaste heaolu.

Allikas: The Telegraph