Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iirimaal viit inimest pussitanud kurjategija tausta varjatakse, kuid väidetavalt on tegu alžeerlasega

-
24.11.2023
Vastusena laste pussitamisele mattus Iirimaa rahutustesse.
© Scanpix

Iirimaal Dublinis ründas eile, 23. novembril, noaga relvastatud mees naist ja kolme last. Naise ja ühe viie aastase tüdruku vigastused olid tõsised. Kõik ohvrid ja ka ründaja toimetati haiglasse.

Hiljem leidis kinnitust, et ründaja näol oli tegemist Alžeeria kodanikuga. Samas püüdis Iiri politsei ründaja rahvust varjata, keeldudes eile õhtul antud pressikonverentsil seda kommenteerimast. Lisaks rõhutas politsei, et ründaja motiivid on esialgu teadmata.

Rünnaku järel tekkisid Dublini tänavatel spontaansed rahvarahutused. Inimesed tulid tänavatele ja nõudsid valjuhäälselt migrantide välja saatmist ning Iirimaa tagasivõtmist iirlastele. Põletati autosid ja lõhuti poodide vaateaknaid.

Politseikomissar Drew Harris mõistis rahutused valjuhäälselt hukka ning nimetas selles osalejaid „hullumeelseks huligaanide kambaks, keda kihutab tagant paremäärmuslik ideoloogia“. Selline narratiiv hakkas kiiresti levima ka kohalikus peavoolumeedias.

Nii suure ulatusega rahvarahutusi tuleb Dublinis ette väga harva, ehkki väiksemaid migratsioonivastaseid meeleavaldusi on viimastel aastatel ette tulnud.

Politsei on praeguseks arreteerinud üle 30 meeleavalduses osaleja.

Allikad: Voice of Europe, Gript.ie