Iisraeli minister tunnistas tahtmatult, et koroonapass on mõeldud vaktsineerimata inimeste survestamiseks

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Vaktsineerimine Tel Avivis.

Iisraeli terviseminister Nitzan Horowitz ütles kogemata välja nn vaktsiinipasside kasutamise tõelise põhjuse. Valitsuse iganädalase istungi eel märkis Horowitz siseminister Ayelet Shakedi poole pöördudes, et „Covid-passidele ei ole mingeid meditsiinilisi ega epidemioloogilisi õigustusi, need on mõeldud ainult vaktsineerimata inimeste survestamiseks“. Märkus oli mõeldud ainult siseministrile, ent paraku ei märganud Horowitz, et uudistekanali Channel 12 News mikrofon oli juba sisse lülitatud.

Horowitz jätkas, öeldes et nn koroonapass peaks olema universaalne süsteem, välja arvatud kaubanduskeskustes, ehkki tema arvates tuleks need ka seal kasutusele võtta, sest „praeguseks on selge, et see ei kehti kusagil“. Tema meelest oleks ainsaks lahenduseks kõigi erandite likvideerimine ja regulatsioonide ühtlustamine – sest inimesed väidetavalt ei mõista, miks mõnes kohas küsitakse tõendit ja mõnes kohas mitte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Horowitz küll mainis, et valitsus „ei taha teha midagi, mis ei ole meditsiiniliselt õigustatud“, kuid et riigil olevat probleem: „Koroonapasside kohustust isegi mitte ei täideta, päris kindlasti mitte araablaste poole peal, kus seda sisuliselt ei kasutatagi. Ja sellel on mõju haiglatele.“

Hiljem liitus Horowitzi ning Shakediga ka luureminister Elazar Stern, kes – teadmata, et telekanali mikrofon on sisse lülitatud – väljendas oma põlgust vaktsineerimata inimeste suhtes. „On ebameeldiv, et nad võtavad ära haiglakohti,“ ütles ta ning Horowitz vastas: „Intensiivravis viibijad, jah.“

Iisraeli peaminister Naftali Bennet teatas hiljem, et valitsuse kannatlikkus vaktsineerimata inimeste suhtes on lõppenud. Tema väljaütlemine sarnaneb USA president Joe Bideni omale, kes samuti teatas möödunud nädalal, et „kannatus [vaktsineerimata inimeste] suhtes hakkab katkema“.

Samas otsustas Suurbritannia sel nädalal, et ei kavatse vaktsineerimistõendit kasutusele võtta. Tervishoiuministri Saijd Javidi sõnul ei ole talle algusest peale meeldinud mõte nõuda inimestelt mingi paberi näitamist: „Me ei peaks tegema asju lihtsalt tegemise pärast või sellepärast, et teised midagi teevad. Ja me peaksime hoolega kaaluma kõiki võimalikke strateegiaid.”

Allikad: Townhall, BBC

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused