Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iisraeli ohvitser Hamasi veretööst: nende eesmärk pole mitte ainult tappa, vaid ka alandada

-
23.10.2023
Hamasi toetaja kättemaksu nõudmas.
© Scanpix

Lõuna-Iisraelis otsingu- ja päästeoperatsioone juhtiv kolonel Golan Vachi sõnul kujutavad Hamasi vägede poolt toime pandud julmused endas peade maharaiumist ja surnukehade põletamist, vahendab Israel National News.

“Muusikafestivalil toimunu oli kõige raskem vaatepilt, mille tunnistajaks ma olen oma elus olnud,” ütles Vach. „Ma olen tegelenud kakskümmend aastat looduskatastroofidega nagu orkaanid ja maavärinad. Ma olin lahinguohvitser Liibanonis ja Hebronis. Ma olen kõike näinud, kuid see oli midagi teistsugust. Neil oli ainult üks eesmärk – mitte korraldada ainult tapatalguid, vaid ka alandada.“

“Nad kogusid noored poisid rivvi ja tulistasid neid. Nad vägistasid osad muusikafestivalile tulnud tüdrukud. Osa noortest koguti kokku ja põletati. Leidsime säilmed ja ei saanud alguses aru, mis need on – me arvasime, et võib-olla oli aset leidnud õnnetus. Siis hakkasime kadunuid otsima ja nägime tuld. Ütlesime, et oota, võib-olla on seal lõkkes inimesed. Seal põles kaksteist inimest. Vaatasin üles ja nägin veel tuleasemeid ning mõistsin, et peaksime neile lihtsalt järgnema. Meie jalanõud said põletada, kui üritasime neid kõiki lõkkest välja saada. Pidime kiirustama, sest mõne tunni pärast poleks neist maiseid jäänuseid järele jäänud. Mul on sellest kohutavad videod.”

“Mõned ütlevad, et me mõtlesime selle välja. Ma ei tea, milline inimene võib midagi sellist öelda. Muusikafestivalil koguti kokku ja põletati üle saja kahekümne noore inimese ja kokku mõrvati kakssada viiskümmend inimest. Nad viisid inimesed nende kodudest välja ja tapsid nad. Seal oli maharaiutud peaga sõdur. Mõned inimesed küsisid minult, et kas see on tõsi. Ma ütlesin neile, et ma kandsin tema keha selles samas kohas. Ma ei tea peale ISISe kedagi, kes oleks inimestel pea maha raiunud ja selle kaasa võtnud – me ei leidnud pead. See on nii piinamine kui ka alandamine, kui sind näo järgi ei ole võimalik tuvastada.”

“Ma ei suuda sõnadega väljendada Iisraeli tulnud juudi sõduri tundeid, kes oli tulnud kaitsma Iisraeli riiki ja leidis end omaenda vendade ja õdede põletatud luid kokku korjamas,” lisas ta.