Illegaal teeb USAs valgeid süüdistavat telesarja

Maailm,
- Updated
Jose Antonio Vargas

USAs elav Filipiinidelt pärit illegaalne immigrant Jose Antonio Vargas on MTVsse toonud telesarja “White People” (“Valged inimesed”), mille treiler räägib muu seas “valgete privileegist”. Sotsiaalmeedias tabasid Vargast aga süüdistused rassismis ja valgete avalikus häbistamises.

Telesarja tutvustades teatas Vargas, et tema eesmärgiks on panna valged end tundma “väga ebamugavalt”. Vasakradikaalne veebileht Salon kiitis telesarja, kirjutades, et see sobib kõigile, kellele meeldib valgeid inimesi nutmas näha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Veebilehel VDare on avaldatud artikkel, mis lükkab ümber mõned sarjas esitatud väited. Refereerime seda siinkohal.

Tsitaat: Rass ei ole midagi bioloogilist – see on sotsiaalne konstruktsioon.

Kommentaar: Rass on kahtlemata bioloogiline. See sünnib siis, kui ühe liigi erinevad populatsioonid on eraldatud ja jäetud paljudeks põlvkondadeks omavahel paljunema. Nad muutuvad üksteisest erinevaks. Küsige mõnelt koeratõugude aretajalt. Rass on samuti osaliselt sotsiaalselt konstrueeritud. Pooleldi must, pooleldi valge inimene võib Islandil olla neeger, kuid Kongos valge. Bioloogia ja sotsiaalne konstruktsioon ei välista teineteist. Kui arvate, et välistavad, põhjendage see ära.

Tsitaat: Ameerikas… saavad valged tihti eeliseid, mida nad pole ära teeninud.

Kommentaar: Samuti mittevalged. Seda kutsutakse affirmative actioniks. (Affirmative action on USAs enamikes kõrgemates haridusasutustes ja paljudel töökohtadel kehtivad reeglid, mis sisuliselt kehtestavad eelisjärjekorra vähemusrasside esindajatele – UU)

Tsitaat: Rassism hoiab “värvilisi” rambivalguses ja teeb valge rassi nähtamatuks.

Kommentaar: On see nii? Naljakas. Mustade kaastundekirjanduse klassikasse kuulub Ralph Ellisoni 1952. aasta romaan “Invisible Man” (“Nähtamatu mees”). Neeger Ellison ütleb, et tunneb end Ameerikas nähtamatuna. Tsiteerin teda: “Nad näevad ainult mu ümbrust, iseennast, või oma kujutlusvõime vilju – kõike ja kõiki, välja arvatud mind.” Kes siis on nähtamatud, mustad või valged? Ma ei saa enam aru.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused