Illegaalne piiriületus pole kuhugi kadunud ja Balkani suunal ergutab seda Türgi

Maailm,
©AP/Scanpix
Lääne agentuuride väitel õhutavad Türgi agendid migrantide vägivalda Kreeka piiril.

Selle aasta esimese kolme kuuga on illegaalsete piiriületuste arv Euroopa Liidus kasvanud möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 26%. Euroopa piiriagentuuri Frontex andmetel on illegaalseid piiriületusi selle aja jooksul olnud 24 500.

Vahemere idapiirkonna rändeteed kasutas Euroopa Liitu sisenemiseks selle aasta esimese kolme kuu jooksul 10 327 inimest, olgugi, et tegemist on kõige tugevamalt valvatud välispiiri osaga EL-is. Kreeka maa- ja merepiiril on praegu 620 Frontexi piirivalvurit, seda lisaks Kreeka enda piirikaitsele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Türgi otsus avada oma piirid tuhandetele migrantidele Euroopasse viis kokkupõrgeteni Kreeka piiril ja tekitas rahvusvahelise kriisi. Saksamaa föderaalse luureteenistuse (BND) andmetel õhutas Türgi valitsus teadlikult mässu Kreeka piiril sellega, et saatis migrantide hulka mitmeid oma salateenistuse liikmeid.

Kõige rohkem kasutasid seda rändeteed migrandid Afganistanist (üks migrant kolmest), neile järgnesid süürlased ja türklased.

Vahemere keskosa regioonis oli illegaalseid piiriületajaid kolme kuu jooksul 3600, mis on möödunud aastaga võrreldes neljakordne kasv. Siin oli kõige rohkem Bangladeshi, Sudaani ja Somaalia päritolu migrante.

Vahemere lääneosas oli illegaalseid piirületusi 2800, mis on aasta taguse ajaga võrreldes umbes poole vähem. Kõige rohkem oli siin alžeerlasi ja marokolasi. Lääne-Balkanil aga kahekordistus illegaalide piirületuste arv möödunud aastaga võrreldes ja tõusis 5700-ni. Ka siin liikus kõige rohkem afgaane ja süürlasi.

Allikas: Remix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused