Immigratsioon võib saada Rootsi heaoluühiskonna kirstunaelaks

Maailm,
©Scanpix
Raskelt relvis politseinikud Malmö tänavatel tõestavad, et heaoluühiskonda pole Rootsis juba ammu.

Rootsi poliitteaduste professor Tommy Möller hoiatas hiljuti, et viimasel kümnendil Rootsit tabanud ennenägematu massiimmigratsioon võib hävitada riigi senise demokraatliku heaoluühiskonna.

Dagens Industri vahendab, et Stockholmi ülikooli professori sõnul mõjutab massiline migratsioon tõsiselt Rootsi poliitilist stabiilsust. „Ükskõik, mis edaspidi ka juhtub, ei ole siiski võimalik eitada tõsiasja, et meie ühiskond on palju muutunud ja seda just tohutu immigratsiooni tagajärjel. Need demograafilised pöörded imbuvad lähitulevikus ka Rootsi poliitikasse,“ ütles Möller ja tõi esile migratsioonivastase Rootsi Demokraatide (SD) tõusu, mis viimaste küsitluste kohaselt on Rootsi populaarseim partei.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Probleemid tervishoius, koolides, omavalitsuste suurenenud kulud, eluasemepuudus ja – sugugi mitte tähtsuselt viimane – üha kasvav tänavajõukude kuritegevus, need kõik on probleemid ja SD on neist mitmeid seostanud immigratsiooniga,“ rääkis Möller.

Migratsiooniga on seotud näiteks ka tulistamine Malmö tänavatel, kus hiljutise raporti kohaselt on suur osa kahtlusalustest sisserändaja taustaga. Omavalitsused, mis on võtnud 2015. aasta migratsioonkriisist saadik vastu väga palju asüülitaotlejaid ja migrante, on nüüd rahalistes raskustes ja nii mõnedki lausa pankroti äärel.

Möller nimetas ka Rootsi ühiskonna üha kasvavat polariseerumist ja kultuurilisi konflikte: „Kui meil ei õnnestu äsjasaabunuid paremini integreerida, tähendab see pikemas perspektiivis, et meie demokraatlikku heaoluühiskonda koos hoidev sidusaine võib mureneda.“

Ta lisas, et ühiskonna funktsioneerimiseks vajalik usaldus on Rootsis viimastel aastatel vähenenud ja majanduslikud, kultuurilised ning väärtuste vahelised lõhed suurenenud.

Allikas: Breitbart

3 commentsOn Immigratsioon võib saada Rootsi heaoluühiskonna kirstunaelaks

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Veel mõned aastakümned kannatust ja kogu Euroopa on moslemite täieliku meelevalla all.Hakkate kõik kes siinpool Peipsi järve hommikul mulla lauluga tõusma ja pead vastu põrandat taguma !

 • Avatar

  Alexey’le, tänamatule …! Jah, me ei unusta seda, et eestlased põgenesid Alexey NKVD timukatest kaasmaalaste eest läände. Me ei unusta ka seda, kuidas teine osa venelasi põgenes 1944 sügisest alates nälgivalt ja täitanud Venemaalt Eestisse. Alexey vanemad nende hulgas. Aga noh liigne oleks seesuguselt matsilt tänu oodata. Või olid Alexey vanemad äkki küüditajatest tšekistid? Häbene ja hoia oma mokk maas.

 • Avatar

  Mis imelik arvamus, et “võib mõjutada” – juba mõjutab ja raskelt.
  Svenssonitel on hing paelaga kaelas ja ainult rahvuslik sõjaväeline riigikpööre võib asjad päästa.
  Eeldusel, et ka kuningalossis istuvad rahva reeturid minema saadetaks – muidu hakkab ring uuesti pihta.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused