Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Immigratsioonivastane AfD pitsitab Saksamaa pagulastega üle ujutanud Angela Merkelit üha valusamalt

-
31.05.2018
AfD üks liidritest Beatrix von Storch esineb sageli jõuliste kõnedega.
© Reuters/Scanpix

Tänu Bundestagi valitud erakonnale Alternatiiv Saksamaale on Berliini võimukandjate rahulik elu otsa saamas ja neil tuleb ühiskonna ees vastust anda.

Immigratsiooni ja islamiseerimist vastustav paremerakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) nõudis neljapäeval ametlikult, et parlament uuriks, kuidas käsitses valitsus kolme aasta eest rändekriisi.

Viimastel parlamendivalimistel kolmandaks tulnud AfD tahab saadikutelt otsust, kas kantsler Angela Merkel rikkus 2015. aasta septembris seadust, keeldudes sulgemast riigipiire sisserändajatele, vahendab BNS.

2015. aasta sügisel saabus Saksamaale sadu tuhandeid inimesi, kellest suurema osa moodustasid Süüria, Iraagi ja Afganistani sõjapõgenikud. Kokkuvõttes esitati Saksamaal üle miljoni asüülitaotluse, see omakorda vallandas migratsioonivastased meeleolud.

Nüüdseks on rändetulv mõnevõrra vaibunud, kuid selle mõju on endiselt tuline vaidlusteema. Parlamendijuurdlus võimaldaks viia ka ühiskonna mõistmiseni, et Merkel ületas võimupiire ja rikkus seadusi.

AfD üks juhtivtegelastest Beatrix von Storch ütles, et hiljutised paljastused on toonud päevavalgele korruptsiooni asüülitaotlusi menetlevas ametkonnas, mis peaks olema samuti osa parlamendijuurdlusest. Ta rõhutas, et uurimine peab jõudma välja tippu. “Asi puudutab üldist poliitilist vastutust,” ütles von Storch ajakirjanikele.

Algatuse läbiminekuks vajab AfD teiste parteide toetust. Neil endil on Bundestagis 94 kohta. Viimasel ajal on erakond suutnud korraldada suuri meeleavaldusi ja tuua tänavatele tuhandeid Merkeli vastu protesteerijaid.