Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Inglismaal pussitati surnuks konservatiivne poliitik, kes toetas Euroopa Liidust lahkumist

-
15.10.2021
Sündmuspaik
© Scanpix

Briti toorist parlamendisaadik David Amess suri reedel pärast pussitamist ühel oma valimisringkonna üritusel, teatasid. Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) ütles, et ohver oli Briti üks tõelisi vanakooli konservatiive, kes toetas tugevalt Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust, seisis sündimata elude kaitsel ja oli parlamenti valitud juba aastast 1983.

Politsei kutsuti kohale pussitamisintsidendi tõttu Kagu-Inglismaal natuke pärast kella 12:05 kohaliku aja järgi. Kinni peeti üks meessoost kahtlusalune ning kedagi teist hetkel taga ei otsita, teatas politsei. Korrakaitse teatas, et ohver on surnud.

Sky ja BBC teatasid, et ohvriks oli 69-aastane Konservatiivse Partei rahvasaadik Amess.Amess oli oma iganädalasel kohtumisel Leigh-on-Sea väikelinna valijatega Belfairsi Metodisti Kirikus. “Me teame vaid seda, et Davidit on korduvalt pussitatud,” ütles konservatiivist endine Southendi linnapea John Lamb ajalehele Southend Echo. “Ta on jätkuvalt kirikus ja nad ei lase meil teda vaatama minna. See näeb väga tõsine välja.” Toorist peaminister Boris Johnson pole intsidenti kommenteerinud.

Sarnastel üritustel on varem rünnatud ka teisi Briti parlamendisaadikuid.

BNS