Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Inimkaubandust ergutavad vabaühendused käivad Sahara kõrbes aafriklasi päästmas

-
30.05.2018
Smugeldajad toimetavad neegreid Vahemere äärde, kuid mistahes ohu korral jätavad nad kõrbesse surema.
© Reuters/Scanpix

Nagu Vahemerel hätta jäänud paadipõgenikest veel vähe oleks — vabaühenduste sildi alla koondunud “inimõiguslastest” inimkaubandusele kaasaaitajad asuvad aafriklasi päästma ka Sahara kõrbest.

Nigeris päästeti Sahara kõrbest 80 Euroopa poole teel olnud migranti, kaks suri janusse, teatas Rahvusvaheline Rändeorganisatsioon (OIM) teisipäeval teisest kõrbeoperatsioonist vähem kui kuu aja jooksul.

“Eelmisel laupäeval päästeti Agadezi linnast 382 kilomeetri kaugusel kõrbest 80 migranti,” ütles OIM-i Nigeri büroo Facebookis. “Kaks inimest suri äärmise vedelikupuuduse tõttu.”

Migrandid olid teel Liibüasse, et üritada sealt paatidega üle Vahemere Euroopasse jõuda. Nende auto läks aga katki ja smugeldajad jätsid nad maha, seletas OIM. Migrandid ootasid kolm päeva, enne kui abi nendeni jõudis.

OIM on suutnud päästa sel aastal Nigeri vabaühenduste juhitavate meeskondade abiga, kes suuri kõrbealasid läbi kammivad, üle 3000 inimese. 22. mail leiti Arliti ja Alžeeria piiril asuva Assamaka kõrbest 386 migranti.

Siinkohal tekib küsimus — kes sellist tohutut päästeoperatsiooni taha varjunud inimkaubandust rahastavad? Ilmselt võib selle taga näha nii Sorose varju kui ka neid, kellele on täiesti suva, mis hea olu otsingutele tormanud neegritest saab, peaasi, et raha käes on.

Ennast humanitaarorganisatsioonideks nimetavad ühendused ei saa aga vähimalgi määral aru, et immigrante päästes ergutavad nad rännet ja meelitavad ohtlikule teele üha rohkemaid aafriklasi, mille tagajärjel suureneb ka nende kõrbes hukkumise oht. Ennekõike aga lisavad nad olulist tulu kurjategijate rahakotti, muutes maailma veelgi ebaturvalisemaks.