Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Inimkaubitsejad ei taltu: Vahemerel ootab sadamasse pääsemist sisserändajatega alus

-
28.07.2018
“Päästelaev” Aquarius on inimkaubanduse musternäide.
© Reuters/Scanpix

Kuni inimkaubitsejate tegevusele jõuliselt piiri ei panda, jääb nende tegevus ka edaspidi häirima piirkonna riikide suhteid ning seab ohtu äralollitatud inimeste elud.

Vahemerel ootab juba kaks nädalat sadamasse pääsemist alus, mille pardal on 40 ebaseaduslikku sisserändajat, teatas reedel telekanal CNN.

Tuneesia lipu all seilav alus võttis illegaalid merelt peale 13. juulil. Laeval on teiste seas kaks rasedat naist. Malta, Prantsusmaa, Itaalia ja Tuneesia on telekanali andmetel keelanud alusel sadamatesse pääsu. Laeval on peale migrantide 14 meeskonnaliiget.

Punase Risti ja Punase Poolkuu teatel käisid nende arstid varem sel nädalal laeval ja andsid meditsiiniabi. “Aitasime inimesi, kes seda kõige enam vajasid, kuid kindlasti ei ole see mingi kestev lahendus,” ütles organisatsioonide eestkõneleja.

Väljaande Guardian andmetel alustasid sisserändajad oma teekonda Liibüast ja avastati Malta otsingu- ja päästealalt.

Praegune migratsioonipoliitika Vahemerel paadipõgenike voolule ilmselt lõppu ei tee ja seetõttu tuleks kasutada mõjuvamaid meetodeid, mis paneks nii inimkaubitsejad kui ka teeleasujad fakti ette – Euroopa on suletud ja välja sõidate teadmisega, et keegi appi ei tule. Kõlab karmilt, aga mõjuks kindlasti paremini, kui vabaühenduste tekitatud teadmine, et päästjad juba otsivad põgenikke.

Toimivate lahenduste otsimise Vahemerel on pea peale pööranud ka Hispaania sotsialistide  juunis võimule tulnud valitsus, kes on immigratsioonile tee valla teinud, erinedes seega täiel määral endisest konservatiivsest Mariano Rajoy valitsusest.