Inimkaubitsejad on Vahemerel Itaalia valitsuse kursimuutuse ootel

Maailm,
©AP/Scanpix
Itaalia valitsuse kursimuutus migratsioonipoliitikas annab inimkaubitsejatele uue lootuse.

Itaalia valitsuskriisi ja uue koalitsiooni loomise tuules muutub ilmselt ka Itaalia praegune range migratsioonipoliitika.

Juba ootab Vahemerel kokku kümme migrandipäästelaeva Itaalia sadamatesse pääsemist, kuna vasaktsentristlik Demokraatlik Partei (PD) võib avada kõik Itaalia sadamad taas kolmandale maailmale.

Il Giornale kirjutab, et PD juht Nicola Zingaretti on juba lubanud pöörata tagasi Matteo Salvini karmi migratsioonipoliitika ja lubada päästelaevad taas Itaaliasse. Inimkaubitsejad on aga uue valitsuse ootel suurendanud oma operatsioone Liibüa rannikul.

Praegu on ootel kokku kümme päästelaeva, neist vaid üks sõidab Itaalia lipu all. Esmaspäeval tegutses Mare Jonio, Itaalia lipu all sõitev päästelaev Vahemerel ja laeval lubati lasta Itaalias maale 31 migranti. Saksamaale kuuluval laeval Eleonore küll keelati Itaalia vetesse sisenemine, kuid sellest hoolimata õnnestus laeval lasta maale 104 migranti.

Eleonore sisenes keelust hoolimata Itaalia vetesse ja enne, kui Itaalia piirivalve jõudis sekkuda, sisenes laev Pozzallo sadamasse. Kapten teatas, et laeval on hädaolukord. Pärast seda, kui kõik laeval olnud illegaalid lubati maale, arestis Itaalia politsei laeva. Sarnaselt on tegutsenud mitmed teised laevad, mille kaptenid ei austa seadusi.

Euroopa Komisjoni kõneisiku sõnul kindlustab EL, et saabunud migrandid jagatakse liikmesriikide vahel.

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused