Inimõigusjuht palub timukal Ukrainale halastada

Maailm,
©Scanpix
Michelle Bachelet palub Putinit – just seda timukad ootavadki.

Ideoloogiliselt laetud inimõiguslased on juba ammu üldise lugupidamise kaotanud ja nüüd saab see ilmselt lisa, sest kurjategija vaigistamise asemel teda “palutakse”.

Ametist lahkuv ÜRO inimõigusjuht Michelle Bachelet palus neljapäeval Vene presidendil Vladimir Putinil lõpetada Ukraina sõda ja selle “kujuteldamatult kohutav” mõju tsiviilelanikele, vahendab BNS agentuuri AFP. Bachelet manitses Moskvat ja Kiievit austama rahvusvahelisi inimõigusi ja humanitaarseadusi.

Liberaalsel maailmal on naiivne arusaamine, et timukatega saab rääkida inimkeeli. Nii üritas Prantsusmaa president Macron Ukraina sõja alguses pidevalt Putinile helistada, saavutamaks sõja lõpetamist, kuid on nüüdseks ilmselt selle mõttetusest aru saanud.

Putin on sõjakurjategija ja sellistega räägitakse Nürnbergis. Rumalatest inimõiguslastest paremini mõjub näiteks hoopis Ukraina tegevus, kes levitab avalikku infot kuritegusid sooritanud Vene sõjaväelaste kohta, mis mõnegi vägistajaarmee sõjaväelase mõtlema pannud, sest sõjakuriteod ei aegu ja Venemaa võib kunagi normaalsete riikide sekka naasta.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused