Iraanis vahistati Kyros Suurt mälestanud rahvuslased

Maailm,
kyros-suure-aastapaev

Iraani võimud pidasid kinni rahvuslastest aktivistid, kes organiseerisid Pärsia ahhemeniidide impeeriumi rajanud islamieelse kuninga Kyros Suure sünniaastapäeva tähistamist, edastas uudisteagentuur ISNA esmaspäeval.

28. oktoobril, nagu on juba traditsiooniks saanud, kogunes Kyros Suure hauale tuhandeid iraanlasi, et meenutada Pärsia impeeriumi loomist ja seista vastu islamimeelsele valitsusele. Kui eelmisel aastal hüüdsid rahvuslased loosungit “Me oleme aarialased, me ei kummarda araablaste ees!”, siis sel aastal hüüti “Elagu suur valitseja [Kyros]! Aaria impeeriumi looja, sinu eest annan ma oma elu!”

Farsi provintsi prokuröri Ali Salehi sõnul vahistati aktivistid “norme rikkunud ja väärtusi eiravate” loosungite hüüdmise eest eelmisel nädalal korraldatud kogunemisel. Meeleavaldusel nõuti sotsiaalmeedia teatel ka mõttevabadust.

Kuningas Kyrose sünniaastapäeva tähistatakse igal aastal tema hauakambri juures Pasargadis.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused