Islam laiendab piire: Põhja-Rootsi väikelinna kavatsetakse ehitada mošee

Maailm,
©Voice of Europe
Rootsi põhjaosas asuvasse Luleå linna kerkib mošee.

Rootsi plaanib ehitada veel ühe mošee, mida on hakatud kutsuma maailma põhjapoolseimaks mošeeks.

Mošee ehitamiseks on nõusoleku andnud Rootsi põhjapoolseimas piirkonnas Norrbottenis asuv Luleå linn. Linnas elab veidi alla 50 000 inimesi ja mošee plaanitakse ehitada Hertsöni saarele, Luleå linna kõige tihedama asustusega piirkonda, vahendab SVT.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mošee ehitamise ideega tuli kõigepealt välja Norrbotteni islamikeskus 2013. aastal. Esialgu oli plaanitud väga suur ehitis (maksumuseks ligi 9,4 miljonit eurot), kuid lõpuks osutus see liiga suurejooneliseks ideeks ja Rootsi telekanali SVT andmetel peaks mošee ehitus nüüd minema maksma 1,1 miljonit eurot.

Linn asub väga karmi kliimaga piirkonnas ja seda tuleb mošee ehitamisel tingimata arvesse võtta. Näiteks on parema tuulekindluse tagamiseks plaanitud minaretid ruudukujulised, mitte ümarad, nagu tavaliselt kombeks. Raha mošee ehituseks soovitakse koguda interneti teel kõigilt Rootsi moslemitelt. Hetkel ei ole ehitustega veel algust tehtud.

Kuid isegi siis, kui mošee ehitatakse nii nagu praegu plaanitud, ei saa sellest siiski maailma põhjapoolseimat mošeed, sest see tiitel kuulub Venemaal Norilskis asuvale Nurd Kamali mošeele. Norilsk on maailma kõige põhjapoolsem linn üldse ja asub palju kaugemal põhjas kui Luleå.

Kuna moslemite osakaal Lääne-Euroopa rahvastikust aina kasvab, seda nii jätkuva migratsiooni kui ka suure sündimuse tõttu, ehitatakse juurde ka üha uusi mošeesid, seda sageli kristlike kirikute arvel. Näiteks on Norra valitsus toetanud mitmel korral suurte summadega Norra islami kultuurikeskust, et nad saaksid muuta kristlikke kirikuid mošeedeks.

 

 

7 commentsOn Islam laiendab piire: Põhja-Rootsi väikelinna kavatsetakse ehitada mošee

 • Avatar

  Neid mosseesid ehitatakse Saudi barbaaria liitlaste poolt. Kui aga religiooni minna, siis vaikselt hakkan mina ja ma arvan, et paljud teised, võtma üle Islamit, kui judaistliku terrori vastast reaalset hoiakut. Edu reaalsetele islamistidele! Edu Aramea keelt rääkivale kristlaste kogukonnale, keda juudiäärmuslased hävitada tahtsid ja Hezbollah päästis.

 • Avatar

  Loodan, et kunagi on ajaloo õpikutes ülestähendus:”Sellel maal, mida nimetatatakse Rootsiks(kui nimegi ei muudeta),asusid põlisrahvas, keda nimetati rootslasteks, aga hästi ei usu, vaevalt alahh seda lubab.

 • Avatar

  keegi peaks sinna krundile SEA matma, ja kindlasti ette n2gema et see meediakajastust leiab. Siis ei saa sinna mosheed ehitada, sest siga on maad “ryvetanud”.

  Rootsis. Kui naaber tahab hakata kanu pidama ja teeb selleks 6 ruutmeetrise suurusega kuudi, siis on vaja selleka avaldus teha komuunile, ning kommuun siis kysib k6igilt la”hedal elavatelt naabritelt et kas nad on sellega n6us. Veider et moshee ehitamise osas ei kysita rahva n6usolekut!!

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Kui olete valge mees, ei vääri te elamist. Sa oled vähk, sa oled haigus, valged mehed pole kunagi maailmale midagi positiivset andnud!- juut Noel Ignatiev

  Valge rass on vähk inimkonna ajaloos. juut Susan Sontag

  Mitte abielluda teisest rassist inimesega on halb meie riigi püsimisele. -juut Nicolas Sarkozy

  Multikultuurilise või mitmekesise Austraalia tugevdamine on ka meie kõige tõhusam antisemitismi vastane kindlustuspoliis. Päeval, mil Austraalias on Hiina Austraalia kindralkuberner, oleksin kindlam oma vabaduses elada juudi austraallasena. -juut Miriam Faine

  Etniliselt puhaste riikide jaoks pole tänapäevases Euroopas kohta. See on 19. sajandi idee ja proovime minna üle 21. sajandisse ning teeme seda koos mitmerahvuseliste riikidega. -juut Wesley Clark

  Ajalooliselt olid juudid alati arenenud rahvastes ja impeeriumides multikultuurses, pluralistlikus ja tolerantses keskkonnas, samas kui nad elasid tugevates etnilistes või natsionalistlikes ühiskondades halvasti. Euroopa juudid on alati olnud sümboolne võõras või „muu”.
  Seetõttu on ühiskond, kuhu võõras on teretulnud, juutidele hea, ehkki nad pole seda seost alati hinnanud.
  Euroopa juudi tulevik sõltub meie võimest kujundada multikultuurne, pluralistlik ja mitmekesine ühiskond. -juut Göran Rosenberg

  Me oleme nautinud unistust et viimased valged lapsed mängiksid koos pruunide lastega. -juudist antisemitismi vastu võitleja Abraham Foxman

  • Avatar

   Hea valik. Selliseid ideid on olnud kuulda ja näha ka mõtlemata sellele, kas seal taga vöiks olla mõni konkreetbe rahvusgrupp.

  • Avatar

   Selline on siis tolle va “äravalitud rahva” tänu. Kogu praegusaegses maailmas elu lihtsamaks tegev tehnika, ja valges maailmaosas levinud heaolu ning enam-vähem kord on täiesti puhtalt valge inimese teene.

  • Avatar
   Henri Ollevalaja

   Juudid on turvatud ja palju mõjukamatel ametikohtadel ühiskonnas, mis on sisemiselt tülis ja vastuoludes. Killustatuse käes vaevlevates riikides võivad juudid märkamatult ja diskrimineerimiseta järgida oma etnilisi huve. Iisraelis on sisseränne keelatud kõigil inimestel, välja arvatud juutidel ja pole vahet, miks uustulnukad vajavad varjupaika. Seevastu Balkaniseeritud Ameerikas on juudid raevukalt võidelnud „vaba rände“ ja „humanitaarimmigratsiooni“ eest. Nii on Ameerikast tulnud aasta-aastalt veelgi vähem valge riik. Juudid on sisendanud kodanike mõttesse, et inimese arengut mõjutavad ainult keskkonnategurid ja geenidel pole mingit tähendust. See on viinud poliitiliste otsusteni, millest on juutidele palju kasu olnud. Nende sõnul ei tooks miljonite pügmeede massiline ränne Ameerika Ühendriikidesse kaasa olulisi probleeme. Pügmeedest saavad lõpuks üsna tavalised keskmised kodanikud, kuna rassi isegi ei eksisteeri, vaid kõiges on tegu keskkonnamõjudega. Kuid üllas jutt võrdõiguslikkusest lendab Iisraelis prügikasti, kuna seal vähemuste õiguste kaitsmine ei teeniks juutide huve. … … … Kuidas oli lääne eugeenika hävitamine juutidele kasulik? Kas see oli vaid üks osa suurest holokausti muinasloost? Või võib juhtuda, et eugeenikale vastandudes on juudid edendanud mittejuutide seas düsgeneesi (geneetiline degeneratsioon)? MacDonald’i uuringud näitavad, et väga suur osa juudi haritlastest on vähemalt aastakümneid töötanud traditsioonilise mittejuudi kultuuri hävitamiseks läänes. … … ….

   Ehkki lääne eugeenika vastased ei taha sellest avalikult rääkida, on neile kasu sellest, et Iisrael on “puhas” juudi riik, samas kui lääneriikides on juudid vaid väike osa elanikkonnast. See on põhjus, miks Iisraelis valitseb eugeenika ja läänes düsgeenika (geneetiline degeneratsioon). Kui juudid, kes olid lääne eugeenika vastu, tahtsid tõesti hellitada kõigi riikide rahvaste heaolu, siis miks ei peaks nad kunagi rääkima Iisraeli eugeenika programmist? … … …. ”

   Inimsusevastane kuritegu?

   Kui Põhja-Ameerikas ja Euroopas oleks viimase 50 aasta jooksul rakendatud sarnast eugeenikaprogrammi nagu Iisraelis, oleks meie elanikkond olnud tervem, targem, rikkam ja seaduskuulekam. Olukord vaid paraneks põlvkondade kaupa. Meie geenid võimaldavad kultuuri ja ühiskonna arengut. Kuid avalikkus on sunnitud Pavlovi koerte kombel mõtlema massimõrvadele, kui nad lihtsalt kuulevad sõna “eugeenika”. Ilma eugeenikavastase kampaaniata oleksime tervemad ja suudaksime inimlikkuse ja pärilikkuse osas olla palju targemad. Jätaksime tulevastele põlvedele palju parema maailma.
   http://www.magneettimedia.com/jalostusta-vastaan-miksi-juutalaiset-vastustavat-eugeniikkaa/

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused