Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Islami- ja homopropaganda on jõudnud Briti armeesse, kriitikuid ähvardab karistus

-
07.08.2018
Sallivusreklaam Briti armees
© YouTube

Briti armees on vanemohvitserid ähvardanud karistusega neid sõdureid, kes kritiseerivad poliitkorrektset armee värbamisreklaami. Armee vanemohvitserideni on jõudnud teated sellest, kuidas sõdurid ei ole järginud etteantud juhiseid ning on avaldanud negatiivset arvamust moslemite, LGBT ja nn tundlike isikute värbamiseks suunatud videote kohta, nimetades neid poliitiliselt liiga korrektseteks.

Väidetavalt on armee juhtivisikud sõdurite negatiivsest suhtumisest nimetatud kampaaniasse väga häiritud ja hoiatavad, et kõiki reklaamvideote kritiseerijaid võib oodata ees vastav distsiplinaar- või administratiivkaristus.

Värbamisvideote kampaania nimega “This is Belonging” (eesti k: see on kuulumine) sai alguse 2018. aasta jaanuaris.

Üks videotest pealkirjaga “Keeping My Faith (eesti k: hoian oma usku), sisaldab klippi sellest, kuidas sõdurid peatuvad keset patrullimist, et lubada ühel moslemist sõdur palvetada ja kus üks sõdur annab teisele märku, et too lülitaks palvetamise ajaks välja raadiosaatja. Vaata klippi SIIT!

Teist lippi pelakirjaga “Can I be gay in the Army?” (eesti k: kas võin sõjaväes homo olla) näeb SIIT!

Kogu kampaania läks kaitseministeeriumile maksma 1,6 miljonit naela, seda olukorras, kus armee on pidanud tegema hulgaliselt kärpeid. Ühtlasi on tõstatunud küsimus, kas Ühendkuningriik ongi enam esimese järgu sõjaline jõud, valmis võistlema teiste ülemaailmsete juhtivate jõududega.

Kolonel Richard Kemp ütles jaanuaris kampaania kohta: „Armee, nagu ka valitsus, on sunnitud käima poliitilise korrektsuse rada.“ Tema sõnul on aga kõige olulisem, et armees oleksid sõdurid ja see, kas sõdurid kajastavad tingimata läbilõiget kogu ühiskonnast, on teisejärguline.

„Muidugi, mida enam ühiskonna erinevate osade esindajaid armees on, seda parem. Kuid veelgi olulisem on tuua armeesse inimesi, kes soovivad võidelda ning tahavad olla sõdurid, ja see siin seda eesmärki ei täida,“ lisas ta.

Möödunud aasta detsembris nõudis Briti kaitseminister Gavin Williamson armee loosungi „Be The Best“ (e.k: ole parim) muutmist, sest see kõlas tema meelest vanamoodsa, elitaristliku ja mitte piisavalt kaasavana.

Allikas: Daily Mail