Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Islami “püha sõda” Euroopas – üritatakse ronge kraavi lasta

-
27.03.2019
Pilt tänasest Süüriast: mees ja burkades naised üritavad vallutatud Islamiriigi aladelt Deir Al Zoris minema pääseda – kusjuures nende taust pole teada.
© Reuters/Scanpix

Islamiäärmuslaste terror kandub vaikseks jäänud kõrberinnetelt üle Euroopa tänavatele ja teedele.

Austrias vahistati Saksamaal rongide saboteerimises kahtlustatav iraaklane, teatasid prokurörid kolmapäeval.

42-aastane mees vahistati esmaspäeval Viinis kahtluse alusel, et tema ja teised vandenõulased panid Müncheni ja Nürnbergi vahel raudteele terasest köie, mis kahjustas mullu oktoobris ühe rongi esiakent, vahendab BNS.

Teine juhtum leidis aset detsembris, kui rööbastele asetati tsemendist tellised. Sündmuskoha lähistelt leiti äärmusrühmituse Islamiriik (ISIS) lippe ja araabiakeelseid kirjutisi, teatas Viini prokuratuur.

Kuigi lääneriikide liidrid juubeldavad Islamiriigi viimaste tugipunktide hõivamise üle ja näevad selles terroriorganisatsiooni lõppu, hoiatavad sõjalised analüütikud, et ISIS-e liikmed valguvad nüüd migrantide varjus Euroopasse, varjuvad neile lojaalsetes islamikvartalites ja alustavad verist terrorisõda. Seniste “üksikute huntide” asemel on oodata hea väljaõppega rakukeste tegutsema asumist.

Euroopasse pürivad tagasi ka “ISIS-e pruudid” koos oma lastega, kusjuures enamik neist kannab endas edasi “püha sõja” ideoloogiat.