Islamiäärmuslaste hulk Saksamaal on tõusuteel

Maailm,
42AP120304B326

Saksamaa luureteenistuse BfV ülema Hans Georg Maasseni sõnul on äärmusliku sunni islami ideoloogia, salafismi, jälgijate arv Saksamaal pidevalt tõusuteel ja neid on riigis rohkem kui kunagi varem. 

Võrreldes möödunud aastaga on salafistide hulk kasvanud enam kui tuhande võrra – möödunud aasta detsembri seisuga oli neid 9700 ja nüüdseks juba 10 800.

Maasseni sõnul on salafismi levikul Saksamaal väga raske silma peal hoida, peamiselt selle fragmenteerituse tõttu ja selle tõttu, et tegutsetakse üha rohkem väikestes suletud ringkondades.

BfV väitel on salafistid liikunud ära tänavatelt ja mošeedest ning tegelevad radikaliseerimisega väikestes suletud gruppides, sageli internetis.

Maassen mainis ka, et üha enam on salafistide hulgas naistele mõeldud võrgustikke, millele on väga raske ligi pääseda. Luureteenistus näeb salafismis potentsiaalset kasvulava islamiterrorismile, seda eriti noorte moslemite hulgas.

Luureametnikud on hakanud viimasel ajal pöörama eriti suurt tähelepanu Põhja-Kaukaasia islamistidele, kes Maasseni sõnul kujutavad endast suurt ohtu Saksamaa turvalisusele. Saksamaal arvatakse viibivat umbes 500 äärmuslast Tšetšeeniast, Dagestanist ja Inguššiast.

„Paljude Põhja-Kaukaasia islamistide kalduvus vägivallale, nende huvi võitluskunstide ja relvade vastu on teinud Saksamaa luureametnikud tähelepanelikuks,“ ütles Maassen.

Ta mainis ka, et paljudel neil inimestel on sõjas võitlemise kogemus, näiteks nagu Tšetšeenia sõda, aga paljud on osalenud ka Süüria ja Iraagi konfliktides.

BfV teatel on Põhja-Kaukaasia islamistid koondunud peamiselt idapoolsetesse liidumaadesse nagu Brandenburg ja Berliin, ehkki neid on ka lääne pool, Põhja-Rein-Vestfaalis, Hamburgis ja Bremenis.

Allikas: Deutche Welle

Foto: AP

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused