Islamiäärmuslaste verine taktika tõestab: poolkuuga surmaingleid ei tohi Euroopasse lasta

Maailm,
- Updated
Afgaan mootorrattal
©Raigo Pajula/Postimees
Afgaan mootorrattal

Teated islamiterrorist ei üllata enam kedagi, kuid tekib siiski mõte – kas ja kui palju arvestatakse selle vastu võideldes, kui erilise sõjapidamistaktikaga on tegu?

Täna tuli kolm karmi uudist, üks õnneks ennetusliku taustaga, teised aga verised. Rootsis vahistati kolm isikut, keda kahtlustatakse terroriakti ettevalmistamises, teatasid ametiisikud esmaspäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rootsi kaitsepolitsei Sapo teatel vahistati kahtlusalused terrorismiga seotud tegevuse eest Stockholmis ja selle ümbruses. Vahistatud olid juba mõnda aega kaitsepolitsei huviorbiidis, vahendab ERR.

Terroriohu tase Rootsis jääb vahistamise järel endiselt viieastmelisel skaalal kolmandale astmele ehk “suurenenud ohule”.

Verisemad teated aga tulevad paigast, kuhu peagi lähevad ka uued Eesti kaitseväelased. Esmaspäevastes enesetapurünnakutes Afganistani pealinnas Kabulis sai surma vähemalt 25 inimest, teiste seas kaheksa ajakirjanikku, teatas Afganistani Ajakirjanike Turvalisuse Komitee oma avalduses.

Komitee teatel sai plahvatustes haavata kuus ajakirjanikku. Hukkunute seas oli AFP fotograaf ja kohaliku telekanali operaator.

Esimese plahvatuse korraldas mootorrattal enesetapuvõitleja, teine rünnak oli suunatud sündmuskohale saabunud päästjate ja ajakirjanike vastu. Politsei teatel oli teine enesetapuvõitleja jalgsi ja õhkis end ajakirjanike salga keskel, vahendab ERR.

Afganistani lõunaosas Kandahari provintsis hukkus enesetapurünnakus NATO konvoi vastu usukooli 11 õpilast, teatasid ametiisikud esmaspäeval.

Kandahari provintsi politseiülema esindaja Matiullah Helal ütles, et Damani piirkonnas korraldatud rünnakus sai haavata 16 inimest, nende seas viis NATO sõdurit, üheksa tsiviilisikut ja kaks politseinikku.

Islamiterrorism on eriline selle poolest, et kui mistahes muus sõjalises konfliktis soovivad sõdalased teisi tappes ellu jääda, siis pühasõdalased lähevad teadlikult surma, mis teeb nad eriti ohtlikeks. Terrorist võib põrgumasina plahvatama panna mistahes olukorras ja kus tahes, teda ei ajenda miski muu, peale vajaduse tappa ja seeläbi Allahi juurde pääseda.

Eriline on islamistide puhul ka see, et neid ei kammitse humanism, laste, naiste, vanurite ega teistegi süütute surm, sest elu siin maailmas on nende jaoks tühine, tähtis on pääs paremasse maailma. Afganistanis juhtunu on üks näide pühasõdalaste lahingutaktikast: esimese pommiga tappa need, keda soovitakse, teisega aga hävitada appitõttajad.

Siit jääb üle vaid veel korra tõdeda: islamil pole Euroopas kohta. Siin on elul teine väärtus. Isegi kui äärmuslasteks muutub 4-5% moslemitest, toob nendegi tegevus Euroopasse verise sõja. Tegelikult ongi see juba kohal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused