Islamiäärmusluse taust: šveitslased otsivad taga nii välisvõitlejaid kui ka alaealisi rünnakrühmlasi

Maailm,
- Updated
Šveitsi politsei aktsioonis.

Euroopa riikidel oleks ilmselt rahulikum ja turvalisem elada, kui immigratsioon poleks nende maale toonud inimesi, kellest on saanud otsesed vaenlased.

Šveitsi politsei sooritas teisipäeval mitmes kantonis läbiotsimisi islamiäärmuslastega seotud 11 inimese leidmiseks, kelle seas on üks välisvõitleja ja mitu alaealist, ütlesid prokurörid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Zürichi, Berni ja Schaffhauseni kantonis otsiti läbi 11 kodu, teatas prokuratuur. Haarangute sihtmärgid olid 11 inimest, kellest viis on alaealised. Kui laste suhtes alustas menetlust alaealistega tegelev prokuratuuri osakond, siis täiskasvanute vastu alustati kriminaalmenetlust.

Kahtlustatakse, et kuus täiskasvanut rikkusid Šveitsi seadust, mis keelab kuuluda islamiäärmuslikesse rühmitustesse ja neid toetada. Üks kuuiku liige on sõjatandrilt naasnud välisvõitleja, kelle Šveits on varem terroritõrjeseaduste rikkumises süüdi mõistnud.

Prokuratuur palus võtta tema ja veel ühe isiku kohtueelsesse vangistusse ning tahab, et nad jääksid kohtuotsuseni trellide taha.

Teisipäevane operatsioon toimus vähem kui nädal pärast seda, kui prokuratuur esitas kahele mehele süüdistuse võitlejate värbamises äärmusrühmitusse Islamiriik ning rühmituse tegemistes osalemises.

Septembris tühistas Bern esmakordselt ühe topeltkodakondse Šveitsi kodakondsuse. Isik mõisteti süüdi džihadistlike võitlejate värbamises ühte islamiterroristlikku ühendusse, mille nime ei avaldatud.

Šveitsi luureteenistused ütlesid mais, et riigis on 66 inimest, keda peetakse terroristlike tegevuste või uskumuste pärast julgeolekuohuks.

Šveitsi ametkonnad on 2001. aastast kokku lugenud 92 džihadisti, kes lahkusid Šveitsist välisvõitlejateks. Neist 16 on naasnud ja 31 surnud.

Kogu Euroopa kardab, et Islamiriigi purustamise järel valguvad siia välisvõitlejad, kellel on suurtes islamikogukondades ja -linnaosades võimalik ennast hästi varjata. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused