Islamiriigi purustamise järel põgenenud ohtlikud islamistid naasevad Saksamaale

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Saksa politsei Hezbollah` rakukesi likvideerimas.

Saksa föderaalvõimude andmetel viibib praegu Saksamaal 2 080 potentsiaalset tegutsemisvalmis islamiterroristi ja nende read täienevad pidevalt.

Veebruari keskel klassifitseeris föderaalne kriminaalpolitseiamet 660 islamisti otseselt ohtlikuks. Kõige radikaalsemaks  peetava salafististliku islamisuuna otseseid toetajaid on praegu 12 150 inimest. 2011. aastal oli see arv 3800, 2015. aastal 8 350.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hoolimata Islamiriigi (IS) sõjalisest lüüasaamisest Süürias ja Iraagis on tollel endiselt olemas varjatud struktuurid, mis peavad “läänt” jätkuvalt keskseks vaenlaseks. Põhiseaduse kaitse föderaalse büroo pressiesindaja sõnul on oht islamistliku terrorismi valdkonnas “endiselt suur”.

Büroo andmetel on viimastel aastatel Saksamaalt Süüriasse või Iraaki sõdima läinud üle 1060 islamisti. 2019. aastal suurenes see arv pisut – ja kolmandik neist inimestest on nüüd tagasi Saksamaale jõudnud. Neist enam kui 100 on tõenäoliselt osalenud lahingutegevuses või väljaõppe saanud.

Sellega seoses kutsus AfD esindaja Beatrix von Storch üles võtma erilise järelvalve alla juba tagasi tulnud islamistid ja saatma neid igal võimalusel välja, samuti takistama uute naasmist – sest järgmised rünnakud ei jää muidu tulemata.

Allikas: Wochenblick

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused