Islamiriik võttis vastutuse Melbourne´is toimunud ohvritega noarünnaku eest

Melbourne` terrorirünnakus sai surma inimene.

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS) võttis oma propagandakanali kaudu vastutuse reedese noarünnaku eest Austraalias Melbourne’is, milles sai üks inimene surma ja kaks vigastada.

“Melbourne’i operatsiooni toimepanija oli Islamiriigi võitleja ja ta viis operatsiooni läbi, et rünnata koalitsiooni kodanikke,” kuulutas agentuur Amaq viitega riikidele, kes võitlevad IS-i vastu.

Reedeõhtuse tipptunni ajal Melbourne’i kesklinna ärirajoonis noaga rünnanud mees tappis ühe inimese ja vigastas veel kahte. Politsei saabumise hetkel auto põles.

Pärast lühikest vastasseisu tulistas politsei ründajat, kes hiljem suri haiglas. Ründaja kinni pidanud politseinikud said lõikehaavu ja marrastusi, kuid nende elu pole ohus.

Austraalia politsei teatel käsitletakse reedest Melbourne’i noarünnakut terroriaktina. “Me käsitleme nüüd seda terrorismijuhtumina,” ütles Victoria osariigi politseiülem Graham Ashton.

Ta lisas, et Somaaliast pärit kahtlusalune oli luureametile varem teada ning elas Austraalias aastakümneid. “Nüüdseks surnud kahtlusalune juhtis autot, mis oli täis gaasiballoone,” lisas Ashton.

Sellised juhtumid näitavad taas, milline naiivsus ja kuritegelikkus on pidada islamit rahuusuks – islamiinvasioon tähendab kas alistumist või hävitamist.

Eelmise aasta detsembris sooritas Afganistani päritolu Austraalia kodanik Saeed Noor Melbourne`s kaubikurünnaku, milles sai raskelt viga 19 inimest. Mees, kellel oli ka kaasosaline, põhjendas rünnakut kättemaksuga moslemite “väärkohtlemise eest”.

Kommentaarid