Islamism Euroopas: Prantsusmaal tapetud õpetaja vastu kuulutati fatwa

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Prantsusmaa mälestab tapetud õpetajat.

Ühe koolitüdruku isa ja tuntud islamiäärmuslane kutsusid tapma õpetajat, kellel raiuti õpilastele prohvet Muhamedi pilapiltide näitamise eest pea maha, ütles esmaspäeval Prantsuse siseminister Gerald Darmanin.

“Tundub, et nad kuulutasid õpetaja vastu välja fatwa (islami surmaotsus),” ütles minister usutluses raadiojaamale Europe 1. Mõlemad mehed on 11 isiku seas, kes on pärast õpetaja mõrva kinni peetud.

Prantsuse politsei korraldas pärast õpilastele prohvet Muhamedi pilapiltide näitamise eest mõrvatud õpetaja tapmist esmaspäeval haarangu “kümnete islamiäärmuslaste” kodudes, ütles siseminister Gerald Darmanin.

Minister lisas, et pärast internetis korduvalt rünnatud õpetaja mõrvamist on algatatud üle 80 juurdluse seoses vihakõnedega netis.

47-aastasel ajalooõpetajal Samuel Patyl raiuti reedel pea maha, kui ta oli pärast tunde teel koolist koju. Tema tapja, 18-aastase tšetšeeni päritolu Abdullah Anzorovi telefonist leiti õpetaja foto ja sõnum, milles politsei poolt maha lastud nooruk mõrva omaks võttis.

Õpetaja mõrva järel on kinni peetud 11 inimest, teiste seas tuntud islamiäärmuslane ja ühe Paty õpilase isa, kes kutsusid õpetajale kätte maksma. Siseministri sõnul kuulutasid nad Paty suhtes välja fatwa ehk islami surmaotsuse.

Moskvas sündinud Anzorovi perekond saabus Tšetšeeniast Prantsusmaale ja taotles asüüli, kui poiss oli kuueaastane. Neli  tema pere liiget on küsitlemiseks kinni peetud.

Viimase ajal sündmused Prantsusmaal lubavad loota, et see riik on asunud tõsiselt võitlema moslemiinvasiooni vastu Euroopas. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused